banner28

RTÜK'ün Başına Sakaryalı Başkan!

Radyo Televizyon Üst kurulu (RTÜK) başkanı İlhan Yerlikaya’nın istifası sonrası yeni Başkan Sakaryalı Ebubekir Şahin oldu.

RTÜK'ün Başına Sakaryalı Başkan!
banner3

İlhan Yerlikaya'nın geçtiğimiz günlerde ailesinin sağlık sorunları sebebiyle istifa etmesi sonrasında RTÜK'e yeni başkanın kim olacağı merak konusu olmuştu. RTÜK Üyesi Ebubekir Şahin'in bu göreve geleceği ise Yerlikaya'nın istifasından sonra konuşulmaya başlandı.

O iddialar bugün doğrulandı. Radyo Televizyon Üst Kurulu'nun başkanlığına Sakaryalı bürokrat Ebubekir Şahin atandı.

 


EBUBEKİR ŞAHİN KİMDİR?

Sakaryalı olan Ebubekir Şahin 1974 yılında Rize Çayeli’nde doğdu. İlköğrenimini Rize’de, lise eğitimini Sakarya’da tamamladı. 1995 yılında Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun oldu. 2002 yılında da Gazetecilik Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans yaptı. Halen Selçuk Üniversitesi’nde İletişim alanında Doktora eğitimini tez aşamasında sürdürmektedir.

Sırasıyla, İçişleri Bakanlığı, TBMM, Adalet Bakanlığı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, RTÜK, Başbakanlık gibi birçok kurumda yöneticilik yaptı. Anadolu Ajansı’nda Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında Müsteşar Yardımcısı ve Müsteşar olarak görev yaptı.

6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanunun 35'inci maddesi uyarınca Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunun 16.10.2017 tarihli ve 8'inci Birleşiminde yapılan seçim sonucunda Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

Evli ve Zeynep Melike ile Ahmet Burak’ın babası olan Ebubekir ŞAHİN, İngilizce bilmektedir.

[ilgili-haber=49932]

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2019, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER