Paris’ten Adapazarı’na Büyük Onur

Adapazarı Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Çocuk Hakları Sokağı” projesi, Paris’te düzenlenen Uluslararası İdealkent Ödülleri Töreni’nde Adapazarı’na “Çocuk Dostu Kent” ödülü kazandırdı.

Paris’ten Adapazarı’na Büyük Onur
banner3

Sunulan 103 proje arasından 14 projenin ödül aldığı kaydedildi. Ödül töreninde Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Başkan Vekili Şükrü Karatepe,

Uluslararası Adalet ve Eşitlik Konseyi (COJEP) Başkanı Ali Gedikoğlu, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Başkan Yardımcıları Barbara Toce ve Anna Magyar, İtalya’nın Urbino kentinin Belediye Başkanvekili Roberto Cioppi, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu VE projeleri ödül alacak olan belediyelerin başkanlarının katılım gösterdiği ödül töreninde, Başkan Mutlu Işıksu açıklamalarda bulundu.

“En az 32 proje ile yeni çalışma dönemimizi başlatmıştık. Projelerimizin tamamı milletimizle birlikte tespit ettiğimiz ihtiyaçlara yönelik kalıcı çözümler üreten ve fark oluşturacak projelerdi. Çocuk Hakları Sokağı Projemizi de çok önemsedik. Projemizin uluslararası platformda ödüle layık görülmesi bizleri çok mutlu etti. Sakarya’mızı burada çok güzel bir şekilde temsil ettiğimizi düşünüyoruz.”

PROJELER SÜRECEK

Ayrıca Işıksu’nun yaptığı açıklamalara göre; sosyal, ekonomik ve kültürel çalışmalar başta olmak üzere bir çok alanda yeni projelerin hayata geçirilecek. Çocuk Hakları Sokağı Projesinin gururları olduğunu dile getiren Işıksu,

“Bu gurur ve bu ödül Adapazarı’mızındır, biz Adapazarı’mızı çok seviyoruz, Adapazarı’mız her şeyin en güzelini hak ediyor ve ödüller kazandırmaya da inşallah devam edeceğiz.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER