PARALEL YAPI DEŞİFRE HESABININ ARKASINDAKİ SİYASİLER KİMLER?! İSİMLER NETLEŞİYOR

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında 'Paralel Yapı Deşifre' hesabının sahibi Murat D.'nin Balıkesir'de yakalanıp tutuklanmasıyla derinleştirilen soruşturma kapsamında '@paralelciler06’ hesabıyla bağlantılı olduğu düşünülen birçok isimle ilgili bugüne kadar bazı işlemler yapılmıştı.

PARALEL YAPI DEŞİFRE HESABININ ARKASINDAKİ SİYASİLER KİMLER?! İSİMLER NETLEŞİYOR
banner3

Önceki dönemlerde AK Parti’den aday adaylıklarına başvuran Cüneyt A.’nın da soruşturma kapsamında gözaltına alınıp tutuklanması ile bambaşka bir boyuta giden soruşturmada gözler yeniden siyasi bağlantılara çevrildi.

 

Soruşturma kapsamında Paralel Yapı Deşifre hesabı üzerinden yapılan algı operasyonları ile birçok kişi hakkında aslı astarı olmayan hakaretlerin ve hedef göstermelerin ana kaynağında olduğu düşünülen bazı siyasi ve bürokratların da incelemeye alınacağı öğrenilirken konuyla ilgili daha önce adı geçen bir avukatın da bilgisine başvurulmuştu.

 

BAĞLANTILARI ARAŞTIRILIYOR

 

Edinilen bilgilere göre, Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekiplerince daha önce gözaltına alınıp bırakılan bazı isimlerin yanı sıra şuana kadar tutuklanan Murat D. ve Cüneyt A.' dan başka Sakarya'da bu hesapla bağlantılı olduğu iddia edilen bazı siyasiler ve bürokratlarla ilgili olarak da inceleme başlatıldı.

 

İFADESİ ALINDI!

Ayrıca daha önce bu konuyla ilgili Sakarya Emniyet Müdürlüğü'nde ifadesine başvurulan eski siyasetçi avukatın da soruşturma kapsamında Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadeye çağrıldığı öğrenilirken ismi geçen eski siyasetçi avukatın sosyal medya hesaplarından manidar paylaşımlar yapması gözlerden kaçmadı.

 

İSİMLER NETLEŞİYOR

Öte yandan Cüneyt A.'nın Sakarya'da birçok siyasi bağlantısının kurulmasına öncülük eden Ankara'daki bir siyasetçinin de isminin netleşmek üzere olduğu ve Sakarya’da bağlantılı olduğu siyasi ve bürokratlarla ilgili bir çalışmanın da yapılacağı iddia edildi.

[ilgili-haber=30389]

[ilgili-haber=30147]

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2017, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER