banner28

Paralel Yapı Deşifre Davasının Sakarya Ayağında Kimler Vardı? Onlara Ne Oldu???

Kamuoyunda Paralel Yapı Deşifre davası olarak bilinen ve sanık Murat D.’nin başını çektiği bir organizasyon tarafından yönetildiği iddia edilen sosyal medya hesabı davasında son durum ne? Hakkındaki onlarca dava açılan Balıkesirli Murat D. bir süredir tutuksuz yargılanıyor.

Paralel Yapı Deşifre Davasının Sakarya Ayağında Kimler Vardı? Onlara Ne Oldu???
banner3

Bilindiği üzere, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında 'Paralel Yapı Deşifre' hesabının sahibi Murat D.'nin Balıkesir'de yakalanıp tutuklanmış ardından bir süre cezaevinde yattıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Haklarında karalama yapılarak twetler atılan, hakaret ve tehdit edilen ve kamuoyu nezdinde itibarları zedelenen, aralarında dönemin Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Şimdiki Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, bazı diğer siyasiler, işadamları ile gazetecilerin de olduğu birçok kişinin şikayetçi olduğu Paralel Yapı Deşifre hesabını kullanan Murat D. daha önce yakalanarak Sakarya’ya getirilmişti. Ferizli cezaevinde bir süre yattıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Murat D.’nin Balıkesir döndüğü ve yaşamını burada sürdürdüğü biliniyor.

SAKARYA AYAĞI NASIL YIRTTI?

Öte yandan Sakarya adliyesinde davaları devam eden ve çıkarıldığı mahkemelerce suçu sabit görülerek çeşitli cezalara çarptırılan Murat D’nin o dönemde Sakarya’da kimlerle işbirliği yaptığı ve kimlerin yönlendirmesi ile buradaki bürokrat, gazeteci ve işadamlarını hedef alarak haklarında aslı astarı olmayan ve hakarete varan ifadelerle dolu paylaşımlar yaptığı konusu bilinmezliğini sürdürüyor.

Murat D’nin tutuklanmadan önceki verdiği ifadeler ve yapılan araştırmalarda bazı isimlere ulaşıldığı bazı WhatsApp kayıtlarının ele geçirilmesi sonrası bazı isimlerin ifadeye çağrıldığı da bilinenler arasındayken neden hiçbir isim hakkında işlem yapılmadığı da merak ediliyor.

ARKASINDA KİM VARSA ÇIKSIN!’

Hatırlanacağı üzere o dönemde Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Murat D ile bağlantılı olduğu iddia edilen bazı siyasiler ve bürokratlarla ilgili olarak da inceleme başlatılmıştı. İfadesi dahi alınan bir takım isimlerin daha sonra nasıl soruşturma kapsamından çıkarıldığı merak edilirken Cumhuriyet Başsavcısının bu olayı sonuna kadar araştırın, arkasında kim olursa olsun her şey gün yüzüne çıksın talimatı olduğu da biliniyordu.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2019, 12:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER