Oto Galericilere Yeni Yer...

Sakarya'da oto galericiler için yeni bir yer gündeme geldi. Daha önce 1. Osb içinde konuşlandırılacağı konuşulan Oto Galericiler için şimdi de Sebze Halinin olduğu alan konuşuluyor.

Oto Galericilere Yeni Yer...
banner3

İkinci El Oto Galericileri için SATSO karşısında 1.OSB Genişleme alanında yapılması planlanan yerin ardından şimdide Sebze Hali gündeme geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, konuyla ilgilendiklerini açıkladı.

SİTE YAPILACAK

Halen şehrin belli noktalarında dağınık olarak faaliyet gösteren ikinci el oto galericiler sitesinin yapılması için süren çalışmalarda yeni alternatifler ortaya çıktı. SATSO tarafından konsorsiyum sağlanarak Büyükşehir ile işbirliği halinde hayata geçirilmek istenen proje için, Hanlı’da 1.OSB genişleme alanı içinde yer alması düşünülen proje için şimdide Sebze ve Meyve Hali arazisi gündeme geldi.

HAL ARAZİSİ

80 adet işletmenin faaliyet göstermesi planlanan İkinci El Oto Galericiler Sitesi için önce ki gün açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı  Toçoğlu, “Hal binasının satılmasından sonra o alanla ilgili düşüncelerimiz var. Alışveriş Merkezleri gibi galeriler yapılıyor, böyle bir çalışma yapmak istiyoruz. Haldeki arkadaşlarla da henüz bir anlaşma. Haldeki sorunu da çözebilirsek onu taşıyacak, orayı da otomobilciler için değerlendireceğiz” dedi.

ŞEHRİN GİRİŞİ

Halen Erenler’de yer alan Sebze ve Meyve Hal’inin, bulunduğu alandan taşınması için Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışma kapsamında, mevcut hal arazisinin satılarak Arifiye’de modern bir hal binasının inşa edilmesi planlanıyor. Son gelişmeler ile birlikte halde ki sorununun çözülmesi durumunda şehrin giriş noktalarından olan bu bölgede, hal yerine oto galericilerin faaliyet göstereceği bir plaza inşası hedefleniyor.

Sakarya Halk

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2015, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER