ORSAM Başkanı Ahmet Uysal’dan Libya Meselesi Açıklaması

Adapazarı Belediyesi'nde gerçekleşen konferansta açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Ahmet Uysal, Libya Meselesine ilişkin önemli konulara değindi.

ORSAM Başkanı Ahmet Uysal’dan Libya Meselesi Açıklaması
banner3

Adapazarı Belediyesi kapsamında düzenlenen Kültür İşleri Müdürlüğü Ocak ayı etkinliklerine katılan ORSAM Başkanı Prof. Dr. Ahmet Uysal ‘Libya ve Doğu Akdeniz Meselesi’ konulu bir konferans gerçekleştirdi. Konferans’ta yaptığı açıklamalar ile Misakı Milli Vizyonu’na değindi.

İşte ORSAM Başkanı Prof. Dr. Ahmet Uysal’ın açıklamaları:

“Ortadoğu vizyonum, Misakı Milli Vizyonudur. Türklerin ve Müslümanların birlikte yaşadığı topraklar bölünmez bir bütündür. Bugün de Libya sorununda, hem Libya hem kendi hem Türkiye lehine politikalar geliştirmeye başladı. Bölge halkları kendi haklarına kararlarına kendileri karar verebilseler, biraz demokrasi olsa, yabancılar karar vermese, durum çok daha farklı olacak.”

Libya ve Doğu Akdeniz meselesinin öneminin altını çizen Prof Dr. Ahmet Uysal,

“Libya’da Darbeci General Hafter’i ne kadar savaştırırlarsa Libya o kadar güçsüz olacak ve kullanılır kıvama gelecek. Türkiye burada meseleyi çok iyi analiz etmektedir. Kıbrıs Türklerinin de hakkını korumaya çalışıyor Türkiye. Bunu yaparken de Libya halkını da koruyor. Egemenlik sadece karada değil, denizde hatta uzayda dahi önemli. Türkiye, egemenlik ve gelecek için önemli hamleler yapmaya devam ediyor. Türkiye devreye girince sömürgecilerin tezgâhı bozuluyor. Tarihinden dersler alarak Türkiye’nin hamlelerinin devam edeceğini düşünüyorum.”

ORSAM Başkanı Ahmet Uysal’dan Libya Meselesi Açıklaması

ORSAM Başkanı Ahmet Uysal’dan Libya Meselesi Açıklaması

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER