Öğrenciler Kazan Kaldırdı Üniversite Ticaret Kapısı Olmasın

Sakarya Üniversitesi öğrencileri art arda gelen zamlardan, girişlerde yapılan kontrollerden, araç bandrolleri, üniversitenin güvenlik sorunu, kantinlerin düzeninin değişmesi konularını dile getirdikleri bir basın açıklaması yaptı.

Öğrenciler Kazan Kaldırdı  Üniversite Ticaret Kapısı Olmasın
banner3

Sakarya Üniversitesi öğrencileri art arda gelen zamları, girişlerde yapılan kontrolleri, araç bandrolleri meselesini, üniversitenin güvenlik sorununu, kantinlerin düzeninin değişmesi konularına yönelik bir basın açıklaması yaptı.

Topluluk adına konuşan Atilla Balcıoğlu “Bu üniversitede artık hiçbir şey oldu bitti ye gelmeyecek” sözleri ile konuşmaya başladı.

Öğrenciler üniversiteden yana tüm şikayetlerini bir bir anlatıp, çözüm istedi!

Üniversitemiz Asla Bir Ticaret Kapısı Haline Getirilemez

Üniversitenin gerek türlü zamlar ile gerekse bandrol sistemi ile bir ticarethaneye dönüştüğünü ifade ederek, “Üniversitemiz asla bir ticaret kapısı haline getirilemez” ifadeleri kullanıldı.

Rektör Bazı Toplulukları Kayırıyor

Öğrenciler, Rektörlerin bazı öğrenci topluluklarını kayırdığını, bu topluluklar dışında hiçbir öğrenci ya da grubu dinlemediğini öne sürdüler. Bu durumdan fazlasıyla şikayetçi olan öğrenciler, çözüm istedi!

Yemekhane Zammı Bardağı Taşıran Son Damla Olmuştur

Bir yılda iki defa uygulanan yemekhane zamlarına ilişkin çok sinirli olduklarını, ayrıca yemekhane zammının komik bir yöntem ile öğrencilere duyurulduğunu kınayarak,

“Bunca öğrenci ile dalga geçer gibi, zammı bir A4 kağıdı ile duyurmuş, hiçbir yetkili ağızdan bir cümle bile edilmemiştir.” İfadeleri ile Rektör kınandı!

A4’lü Protesto

Tüm bu şikayetlerin bir an önce çözülmesi gerektiğinin altını çizen konuşmacı Atilla Balcıoğlu, konuşmalarını şu sözler ile bitirdi:

“Biz de bugün kendisini kendi yöntemi ile uyarıyor ve Rektörlüğün önüne zammı kabul etmediğimiz yazılı bir A4 yapıştırıyoruz. Bu sürecin çok sıkı takipçisi olacağımızı ve üniversitemizde bir imza kampanyası başlatacağımızı söylüyoruz. Eğer çağrımıza kulak verilmezse daha başka konuları da dile getireceğimizden ve asla bu mücadelemizden geri dönmeyeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Kendini kaf dağında görenler, rektörlük binasının iki-üç katlı olduğunu unutmasın.”

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 12:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER