Öğrenciler Büyük Korku Yaşadı

Erenler İlçesine bağlı Küçükesence Mahallesi Akşemsettin İlk ve Ortaokulunun çatısı alev aldı. Yangın nedeniyle okuldaki öğrenciler büyük korku yaşadı.

Öğrenciler Büyük Korku Yaşadı
banner3

BÜYÜK KORKU YAŞADILAR

Erenler İlçesi Küçükesence Mahallesi Akşemsettin İlk ve Ortaokulunun çatısı, henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı yanmaya başladı. Kısa sürede tüm çatı alevler içinde kalırken bu sırada okulda olan öğrenciler büyük korku yaşadı. Yangının çatıdaki izolasyon malzemesinin alev almasıyla başladığı öğrenilirken yangın nedeniyle Adapazarı, Güneşler, Akyazı ve Dörtyol İtfaiye Grup Amirliğinden çok sayıda itfaiye ekibi ile 112 ekibi okula sevk edildi..

TAMAMEN BOŞALTILDI

Yangının başlamasının ardından okuldaki öğrencilerin tamamen boşaltıldığı öğrenilirken konuyla ilgili olarak konuşan küçükesence Mahallesi Muhtarı Lütfi Tetik, "Yangın çıkınca itfaiyeyi aradık, itfaiye biraz geç kaldı ama sağ olsun arkadaşlar yetişip söndürdüler. Son aşamada şuan, söndürme çalışmaları devam ediyor. Kalorifer Kazanının borusunun dibinden alev aldığını gördük, yaralımız yok Allah'a çok şükür. Vatandaşlarımızın duyarlılığı ile ilk önce öğrencilerimizi boşalttık ve  daha sonra söndürme çalışması başladı" dedi. Öte yandan Erenler Kaymakamı Salih Karabulut ve Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç'ta bölgeye gelerek olayla ilgili bilgi aldı.

"KISA ZAMANDA ONARILACAK"

Konuyla ilgili olarak konuşan Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, "Bu tarz olaylar maalesef yaşanıyor. Ben en kısa zamanda okulumuzun onarılarak eğitim ve öğretime hazır hale getireleceğini söylemek istiyorum" ifadelerini kullanırken Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç ise, "Öğrencilerimizle alakalı herhangi bir şey söz konusu değil, çatıyla alakalı bir yangın. Sayın Kaykamamımızında söylediği gibi en kısa zamanda bunu telafi ederiz ve en kısa zamanda eğitim - öğretime başlanır. Hastamız yok, yaralımız yok. Şükrediyoruz bununla alakalı. İtffaiye ekibimize de çok teşekkür ediyoruz, hızlı bir şekilde gelip müdahale ettiler" dedi.

KOMŞU OKULLARDA DEVAM EDECEK

Yangın nedeniyle okulun çatısında büyük maddi hasar oluşurken, çocukların komşu mahallerde yarından itibaren eğitimine devam edeceğini öğrenildi. Olay yerine gelen İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ise durum hakkında bilgi aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER