O SORUŞTURMADA SON DURUM NE?

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında Sakarya’da birçok isim ile bağlantısı olan ‘Paralel Yapı Deşifre’ isimli twitter adresinin sahibi Murat D.’nin Balıkesir’de yakalanarak cezaevine gönderilmesinin ardından ortaya çıkan isimler sonrasında soruşturmanın son durumunun ne olduğu merak konusu oldu.

O SORUŞTURMADA SON DURUM NE?
banner3

MERAK EDİLİYOR

Sakarya’da tanınmış birçok isme ve Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’a ‘Paralel Yapı Deşifre’ isimli twitter adresi üzerinden çeşitli ithamlarda bulunan Murat D.’nin Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Balıkesir’de gözaltına alınarak cezaevine gönderilmesinin ardından alınan ifade doğrultusunda Murat D. ile bağlantısı tespit edilen birçok isminde ifadesine başvuruldu. Öte yandan Murat D. ile bağlantısı olan birçok bürokrat, memur ve siyasetçinin de isminin dahil edildiği soruşturma kapsamında Sakarya’da bazı iş adamlarının da isminin ortaya çıkmasıyla soruşturmanın derinleştirilmesinin ardından soruşturmanın son durumunun ne olduğu merak konusu olmaya başlandı.

 
AYNI İSİMLER
Bilindiği üzere daha önce aralarında bir avukatında bulunduğu çok sayıda kişinin ifadesi alınmış, alınan ifadeler doğrultusunda bir çok siyasi isme ulaşılmış ve bu siyasilerle bağlantılı olan eski siyasetçiler ve iş adamlarının da soruşturma kapsamında ifadesi alınmıştı. Öte yandan bu soruşturma kapsamında isimleri ortaya çıkan bazı eski siyasetçilerin Cüneyt A. ile de irtibatlı olduğu iddia edilmişti.
Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2017, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER