banner28

O Davada İlk İddianame Kabul Edildi!

Aralarında eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek'in de bulunduğu kimseleri dinleyen FETÖ'cüler hakkında ilk iddianame kabul edildi.

O Davada İlk İddianame Kabul Edildi!
banner3

FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında 10 şüpheli hakkında yasa dışı dinleme ve çeşitli suçlardan hazırlanan iddianame 2. Ağır Ceza Mahkememesi tarafından kabul edildi.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede şüpheliler hakkında "haberleşmenin gizliliğini ihlal etmek, kişiler arasındaki aleni olmayan konuşmaları kaydetmek, özel hayatın gizliliğini ihlal etmek, silahlı terör örgütüne üye olma, devletin güvenliğine ilişkin gizli belgeleri temin etme" gibi suçlamalar yer alıyor.

Hazırlanan iddianamede FETÖ'nün Sakarya emniyet ayağından olduğu düşünülen eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay, eski İstihbarat Şube Müdürü Murat Akça, komiser Zakir Tütüncü ile polis memurları Erkan Öztürk, Ahmet Yaz, Abdülhamit Ata, Mehmet Dikbaş, Gökhan Ağpınar ve Mustafa Işık hakkında birer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile 16 yıl 2 aydan 34 yıl 6 aya kadar hapis cezası talep ediliyor.

ATABEK, ELMAS VE ÖZTÜRK'E ERGENEKON DİNLEMESİ
Şüphelilerin, eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ile aralarında emniyet mensuplarının da yer aldığı 109 müştekiyi, 2009-2013 yılları arasında "Ergenekon terör örgütü" ve "organize suç örgütü" faaliyetleri iddiasıyla dinlediği belirtiliyor.

ATABEK VE REİS'İN KONUŞMALARI DİNLENMİŞ!
Eski Bakan Yardımcısı Atabek'in MKYK Üyesi olduğu dönemde, Recep Tayyip Erdoğan ile ulusal güvenliğe ilişkin yapılan konuşmaların dinlendiğine dair iddianamede şu ifadeler yer alıyor: 

'Çiğdem Erdoğan Atabek'in AK Parti MKYK üyesi olarak görev yaptığı dönemde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile ulusal güvenliğe ilişkin konularda telefon görüşmesi yaptığını ifade etmiş olduğu hususu da dikkate alındığında, şüphelilerin devletin güvenliği, iç ve dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri siyasal veya askeri casusluk maksadıyla müteselsilen temin etmeye çalıştıkları saptanmıştır.'

 

Haber: Ömer ŞAHİN

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2017, 20:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER