banner28

O CİNAYETİN SIRRI ÇÖZÜLDÜ!

Başından vurulmuş halde bulunan 21 yaşındaki İlhan Karakaya cinayetinin sırrı çözüldü. Karakaya'nın amcaoğlu Mertcan K. cinayeti işlediğini itiraf etti.

O CİNAYETİN SIRRI ÇÖZÜLDÜ!
banner3

20 Ağustos'ta evinden ayrıldıktan sonra bir daha haber alınamayan ve 3 gün sonra tarlasını sulamak için dere kenarına inen bir vatandaş tarafından cesedi bulunan 21 yaşındaki İlhan Karakaya'nın öldürülmesiyle ilgili olarak Jandarma ekiplerince gözaltına alınan İlhan Karakaya'nın öz amcası Faruk Karakaya, 16 yaşındaki öz amcaoğlu Mertcan K. ve Mertcan K.'nın arkadaşlar 19 yaşındaki Süleyman A. ile 16 yaşındaki Oğuz T.'nin ifadeleri alındı.

16 yaşındaki Mertcan K., Jandarmadaki ifadesinde 21 Ağustos Çarşamba günü babasına ait ruhsatsız tabancayı aldıktan sonra arkadaşları Süleyman A. ve Oğuz T. ile birlikte amcasının oğlu olan 21 yaşındaki İlhan Karakaya'nın yanına gittiğini ve Pamukova Karandere mevkiinde bir süre oturduktan sonra geri dönüş yolunda 5 ay önce annesine küfür ettiği gerekçesiyle amcasının oğlu İlhan Karakaya'yı 1 el ateş ederek öldürdüğünü itiraf etti.


Amcasının oğlu İlhan Karakaya'yı öldürdükten sonra korkuyla kaçtığını ve durumu babasına anlattıktan sonra babasının kendisine, olay yerine giderek boş kovanı aldıktan sonra silahı kaybetmesini söylediğini itiraf eden Mertcan K.'nın yanı sıra babasınında arasında bulunduğu 4 kişi savcılığa sevk edildi.

Haberlisin.com

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2019, 18:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER