Minibüsçülerden Eylem.. Trafik Felç Oldu!

AKOM’da gerçekleşen toplantıda, Karaman hattı minibüs başkanının minibüsçülere çağrı yapması sonucu tüm minibüs şöförleri araçlarıyla birlikte bölgeye geldi.

Minibüsçülerden Eylem.. Trafik Felç Oldu!
banner3

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi karşısında bulunan AKOM binasında gerçekleşen bir toplantı öncesinde, Karaman hattı kooperatif başkanının tüm dolmuşçuları eyleme çağırması sonucunda Karaman hattı sahipleri araçları ile birlikte bölgeye geldi. Başkanın çağrısı sonucunda bölgeye yaklaşık 50 minibüsün gelmesiyle trafik felç oldu.

Polis ve jandarma ekipleri olay yerine intikal edip önlem alırken dolmuş sahiplerine yolu açmaları yönünde ardı ardına ikazlarda bulundu. Toplantının devam ettiği öğrenilirken, Karaman hattı dolmuşçularının güzergahlarını beğenmedikleri ve bu taleplerini dile getirebilmek için kooperatif başkanının toplantıya katılmak istemesi üzerine eylem yaptıkları bilgisi verildi.

Konuyla ilgili gazetecilere açıklama yapan kooperatif başkanı, "Kooperatifimizin almış olduğu kararlar uygulamaya sokulmuyor. 2 aydır güzergah ile ilgili kararımızın uygulamaya sokulmasını bekliyoruz. Bunun üzerine tüm dolmuşlarımız ile buraya geldik. Sorunumuzun çözülmesini istiyoruz" dedi.

Yolu kapatan araçlara cezai işlem uygulayan İl Emniyet Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, daha sonra kooperatif başkanı ile görüşerek araçların trafiği açmasını istedi. Bunun üzerine dolmuşlar yol kenarına çekildi.

Eylem yapan dolmuşçuların kooperatif başkanı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Fatih Pistil ile görüşmek için uzun bir süre beklese de eylem sonuç vermedi. Emniyet güçlerinin ricası üzerine eylem sonlandırıldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER