MERKEZ İLÇELERDE AKŞAMA KADAR SULAR GELMEYEBİLİR

Ana boru hattı arızası nedeniyle dün gece başlayan çalışmalar halen bitirilemedi. Merkez ilçelerin büyük bölümünde sabah saatlerinden bu yana sular kesik. Gelmesi ise akşamı bulacak.

MERKEZ İLÇELERDE AKŞAMA KADAR SULAR GELMEYEBİLİR
banner3

Serdivan’da bulunan Hızırilyas Arıtma Tesisinde çıkan ana boru hattı arızası nedeniyle SASKİ ekipleri dün geceden itibaren seferber oldu. Akşam 22 saatlerinde başlayan arıza giderme çalışmaları halen sürüyor. Ancak suların kesilmesiyle birlikte merkez ilçelerde evler ve iş yerleri büyük sıkıntı yaşıyor.
Akşam saatlerinden itibaren depolarda bulunan su, bu sabah 10.00’a kadar tüm mahallelere yetti. Ancak saat 10.00’dan sonra Adapazarı’nın merkez mahalleleri ve Serdivan’ın büyük kısmında sular kesildi. SASKİ’den vatandaşlara gönderilen bilgilendirme mesajında suların 15.00 itibarıyla tekrar verileceği yazıldı. Ancak son edinilen bilgilere göre suların 17.30’da önce gelmesi mümkün görünmüyor.
Arızanın giderildiği ve depoların doldurulmaya başlandığı öğrenilirken su verilmesinin akşam saatlerini bulabileceği iddia edildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER