Meclisten bayanlara jest

Hendek Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısında, bayan meclis üyeleri başkan vekili seçildi. 1. Başkan Vekili Sevda Salihoğlu, 2. Başkan Vekili ise Havva Zor Antike seçilerek Hendek Belediye Meclisi’nde bir ilk gerçekleşti.

Meclisten bayanlara jest
banner3

Hendek tarihinde ilk

Hendek Belediyesi Mart ayı olağan toplantısı Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü Başkanlığında gerçekleşti. Tek gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda belediye meclisi birinci ve ikinci başkan vekili seçimi yapıldı. Seçimlerde AK Parti Grubu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle pozitif ayrımcılık yaparak 1. başkan vekilliğine Sevda Salihoğlu, ikinci başkan vekilliğine de Havva Zor Antike’yi seçerek, bayanlara verilen önemi bir kez daha gösterdi. Böylece Hendek tarihinde bir ilke imza atılmış oldu.

Bayan başkan vekilleri, meclise bu jestlerinden dolayı teşekkür etti.

Seçimler sonrası gündemin ek maddeleri görüşüldü. Gündemde bulunan ve Hendek eski Belediye Başkanı Ali İnci’nin talebi üzerine Malatya’daki uçak kazasında şehit olan Pilot Üstteğmen Yasin Atalay’ın isminin Çamlıca Mahallesi’nde bir caddeye verilmesi maddesi de oy birliği ile kabul edildi.

İnci meclise veda etti

Toplantıya eski Hendek Belediye Başkanı Ali İnci de katılarak, meclise veda etti. İnci; “ Seçim beyannamemizde ne varsa belediyemiz ve meclis üyelerimizle birlikte çalışmalarımız devam ediyor. Bir yola çıktık ve inşallah halkımızın da takdiri ile Milletvekili olacağız. Büyüklerimizin böyle bir teveccühte bulunmaları  bizleri mutlu etti. Belediye Başkanlığından ayrılmış olmam verilen sözlerin yerine getirilmeyeceği anlamını taşımamalı. İrfan Başkan’ımızın kontrolünde devam eden belediye çalışmalarına destek vererek yapılan çalışmaları hep birlikte görmüş olacağız inşallah.  Fazlası olacak eksiği olmayacak. Milletvekili olarak desteğim sizlerle olacak.” Dedi.

Aslolan  arkada hoş bir seda bırakmaktır

Eski Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, sözlerine şöyle devam etti. İnci “ Daha önce birlikte çalışmış olduğumuz arkadaşlarımın hepsine hakkımı helal ediyorum.  Kalbini kırmış olduğum arkadaşlarımdan da  helallik istediğimi ifade ediyorum. Makamlar ve mevkiler gelip geçicidir. Aslolan  arkada hoş bir seda bırakmaktır. Allah, İrfan Başkanımıza da güzel güzel hizmetler yapmasını nasip etsin. Başkanımıza ve meclis üyelerimize çalışmalarında başarılar diliyorum “ Dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2015, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER