Malatya'dan Sakarya'ya Deprem Teşekkürü 'Bizi En İyi Siz Anladınız'

Geçtiğimiz hafta meydana gelen Elazığ-Malatya depreminde yardım bekleyen depremzedelere Türkiye'nin dört bir yanından koliler ve bağışlar gönderilmişti. Zamanında depremi en ağır şekilde yaşayan Sakaryalılar da Malatya ve Elazığ'a binlerce koli göndermişti. Sakarya'dan bizzat tırlar yola çıkarak depremzedelere ulaşmış, vatandaşın yaraları sarılmıştı.

Malatya'dan Sakarya'ya Deprem Teşekkürü 'Bizi En İyi Siz Anladınız'
banner3

Geçtiğimiz hafta meydana gelen Elazığ-Malatya depremzedelerine Türkiye'nin dört bir yanından yardım yağmıştı. Zamanında depremi en ağır şekilde yaşayan Sakaryalılar da ilgili illere kolilerce yardım ulaştırmış, Sakarya'dan bizzat tırlar yola çıkarak depremzedelere ulaşmıştı. 

Depremin yaralarının yavaş yavaş sarıldığı bugünlerde Malatya Büyükşehir Belediyesi resmi Twitter hesabından anlamlı bir paylaşımda bulundu. Sakaryalılara teşekkürlerini ileten Malatya Büyükşehir Belediyesi, Sakaryalıların yardım için gönderdiği kolilerin içine yazdığı notları paylaşarak, "Bizi en iyi siz anladınız" dedi. İşte o paylaşım:

tweet


Gönderdikleri yardım paketlerinin içerisine yüreklerini sığdıranlar... 1999 yılında Marmara #deprem'ini yaşayan #Sakarya'lı kardeşlerimizden, #Malatya ve #Elazığ'a duygu dolu destek mektupları. Bizi En İyi Siz Anladınız. Malatya'dan Sakarya'ya gönül dolusu selamlar olsun.

İşte Sakaryalı vatandaşların depremzedelere gönderdiği notlar:

twitter

deprem

tweet

tweet

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2020, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER