Kent Konseyi 3. Genel Kurulu Düzenlendi

Kent Konseyi 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Milli Türk Talebe Birliği İl Başkanı Berkan Çiftçi, Kent Konseyi Gençlik Temsilcisi oldu. Genel Kurul’da konuşan Başkan Yüce,” Sakarya ortak paydasında buluşarak, el ele verdiğimizde başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Kent Konseyi yeni yürütme kurulu hayırlı olsun” dedi.

Kent Konseyi 3. Genel Kurulu Düzenlendi
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı AKM’de gerçekleştirildi. Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin yanı sıra Vali Yardımcısı Ömer Bedrettin Sağsöz, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, SUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Naci Çağlar, SATSO Başkanı Akgün Altuğ, SESOB Başkanı Hasan Alişan, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, İMO Başkanı Hüsnü Gürpınar, STK temsilcileri, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları, muhtarlar, gazeteciler ve davetliler yer aldı. Divan Kurulu Başkanlığını SATSO Başkanı Akgün Altuğ üstlendi.

YASAL MECBURİYET OLARAK GÖRMÜYORUZ

Kent Konseyi 3. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Başkan Ekrem Yüce, “Kent Konseyi’ni yasal bir mecburiyet veya uyum sürecinin bir uygulaması olarak değil, halkımız ile onun temsilcisi olan kurum ve kuruluşlar ile birlikte hizmet etmenin bir aracı olarak görüyoruz. Sakarya’mızı ‘Şehirlerin Şehri’ unvanına taşıyacağımız projelerimizde hemşerilerimizin düşünce ve fikirlerini aldığımız, talep ve isteklerini öğrenebildiğimiz, görüşlerimizi hemşerilerimizle, kurum ve kuruluş temsilcileriyle paylaşma fırsatımızın olduğu, sivil inisiyatiflerin çalışmalarından haberdar olduğumuz Kent Konseyi’nin hepimiz için çok önemli bir yere sahip olduğunun bilincindeyiz” dedi.

Bu duygu ve düşüncelerle Sakaryalı olmanın bir ayrıcalık olduğunu belirterek konsey çalışmalarımızın şehrimize, hemşerilerimize, konsey üyelerine, sivil toplum kuruluşları temsilcilerine hayırlı ve yararlı olmasını temenni ediyorum. Görev alan, gönül veren tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

GENÇLİK TEMSİLCİSİ ÇİFTÇİ OLDU

Kent Konseyi 3. Olağan Genel Kurulu’nda yeni yönetim seçildi. Yeni yönetimde Gençlik Temsilcisi olarak Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Sakarya İl Başkanı Berkan Çiftçi seçildi. Çiftçi konuyla ilgili yaptığı açıklamada,” Kent Konseyinin 3. Olağan Genel Kurulunu Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’nin katılımıyla gerçekleştirdik. Genel Kurul sonucunda şahsıma Gençlik Temsilciliği görevi layık görüldü. Bu görev teşkilatımız MTTB için bir onurdur. Genel Kurulun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER