banner10

banner11

Kaldırım’dan Basın Bayramı Kutlaması

Vali Çetin Oktay Kaldırım, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Günü sebebi ile bir kutlama mesajı yayınladı

GÜNDEM 23.07.2020, 13:01 Feyza Nur Demirbaş
Kaldırım’dan Basın Bayramı Kutlaması
banner51

Vali Çetin Oktay Kaldırım, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Günü sebebi ile bir kutlama mesajı yayınladı. Vali Kaldırım, basın mensuplarının daha demokratik şartlarda ve özgürce görevlerini yapabilmelerinin önemini vurguladığı kutlama metninde,

“Yazılı, işitsel ve görsel basın kuruluşları, tüm dünyadaki gelişmeler hakkında toplumun bilgilendirilmesi gibi önemli görev ve sorumlulukları yerine getirmelerinin yanı sıra, saydam ve katılımcı yönetimin temel araçlarından ve demokratik sistemin vazgeçilmez unsurlarından da birisidir.

Teknolojinin hızla geliştiği bir dönemde yeni iletişim imkânları artarken, toplumun doğru bilgilendirilmesi ihtiyacı daha fazla önem kazanmaktadır. Bilişim ve teknolojik gelişmelere paralel olarak özellikle internet kullanımıyla birlikte zenginleşen iletişim dünyasında toplum ile devlet arasında köprü olma görevini üstlenen basın camiasının değerli mensupları, her türlü mevsim ve iklim şartlarında, yeri geldiğinde hayatlarını bile tehlikeye atarak görevlerini özveriyle yerine getirmektedir.

Türk basınında sansürün kaldırılışının yıl dönümü vesilesiyle, başta ilimizde faaliyette bulunan gazete, dergi, radyo, internet ve televizyonlarımız ile ulusal ajans temsilcilerinin oluşturduğu basınımızın kıymetli mensupları olmak üzere; mesai kavramı gözetmeden, Basın Meslek İlkelerinden taviz vermeksizin özverili bir şekilde görevlerini ifa etmeye çalışan tüm basın mensuplarının “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” İfadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
açık
Namaz Vakti 22 Nisan 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P