Kadınlar İçin Değil...

Sakarya Sosyal Güvenlik İl müdürlüğü , Sakarya Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve SAÜ TEKNOKENT işbirliği ile kırsaldaki kadınlara yönelik proje çalışmalarına ve bilgilendirme toplantılarına hız verdiler

Kadınlar İçin Değil...
banner3

Karapürçek ilçesinde yapılan toplantıda çiftçi kadınlara  bilgi verirken, kadınların sorularına da cevap verdiler.
Sakarya Sosyal Güvenlik İl müdürü Nurten Canbasoğlu Sakarya Üniversitesi Çalışma Ekonomisi bölümü ne  ve TEKNOKENT e işbirliği için teşekkür ederken , gittikleri her  ilçede  kadınların yoğun ilgisi ile karşılaştıklarını  söyledi.

Nurten Canbasoğlu  “Kırsal kalkınma, kırsalda yaşayan bireylerin sosyal, ekonomik ve kültürel olarak dönüştürlmesini hedeflemektedir. 
Kadının güçlendirilmesi ve onuruna saygı için her ne yapılıyor veya yapılacaksa kadın için en az iki katı yada daha fazlasını yapmak gerekmektedir.
 Özelikle kırsalda yaşayan kadınlara yönelik daha kapsayıcı projeler üretilmeli. Kadını önceleyen yaklaşımları ve uygulamaları teşvik ederek öncülük edilmelidir. 
Kadınların ekonomik, sosyal, kültürel güçlenmelerinin önündeki engellerin kaldırılması için ulusal ve yerel örgütlerin birbiriyle işbirliği yapmamız gerkmektedir. 

Kadının toplumda hak ettiği yeri ve değeri alması yada almaması aynı zamanda demokrasinin de gereğidir
Kadının hayatına dokunacak her ne çalışma var ise; Kadınlar için değil kadınlarla  ile birlikte yapılmalıdır.
Bu amaçla Sakarya Üniversitesi  Çalışma Ekonomisi  ve SAÜ TEKNOKENT  işbirliği ile projelerimizin  hayata geçebilmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz
” dedi

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2015, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER