banner10

banner11

Kadına Yönelik Şiddet İçin Komisyon Kurulacak

AK Parti Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Meclis Araştırma Komisyonu kurma kararı almıştı. Komisyon için bugün oylama yapılacağı bilinirken, başkanın kim olacağı ise merak konusu oldu.

GÜNDEM 09.03.2021, 22:24 Feyza Nur Demirbaş
Kadına Yönelik Şiddet İçin Komisyon Kurulacak
banner51

OYLAMA YAPILACAK

AK Parti Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Meclis Araştırma Komisyonu kurma kararı almıştı. Özellikle son dönemde sıkça kamuoyuna yansıyan ve çözüme kavuşturulmak istenen “kadına şiddet” konusuna ilişkin adım atan AK Parti, getirilecek komisyon ile bu sorunun önüne geçmeyi hedefliyor.

BUGÜN OYLANACAK

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek’in bugün TBMM’de yaptığı konuşmada da yer aldığı gibi, kadına şiddete yönelik sorunları ortadan kaldırmak, konuya ilişkin tedbirler almak için komisyon kurulacak. Meclis’te kurulacak bu komisyon için ileri bir tarihte oylamaya gidilerek bir başkan belirlenecek.

MERAK KONUSU OLDU!

Kadına şiddet konusunun çözümü konusunda Meclis’te konuşma yaparak atılacak yeni adımı anlatan Atabek, konunun 81 ilde titizlikle yürütüldüğünü ve artık getirilen yeni karar ile Meclis’te de komisyon kurulacağını duyurmuştu. Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi için Meclis Araştırma Komisyonu’na kimin seçileceği ise ilerleyen süreçte belli olacak.. Şimdi gözler söz konusu komisyonun başkanlığını kimin yürüteceğinde.

Yorumlar (0)
açık
Namaz Vakti 22 Nisan 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P