İSLAM'IN PROJESİNE RAMAZANOĞLU START VERDİ

Eski Aile e Sosyal Politikalar Bakanı Doç. Dr Ayşenur İslam’ın hazırlattığı ve ilk olarak aralarında Sakarya’nın da bulunduğu pilot illerde uygulanan ASDEP projesi Diyarbakır’da start aldı.

İSLAM'IN PROJESİNE RAMAZANOĞLU START VERDİ
banner3

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu sosyal medya da projeyi başlattıklarını belirterek ‘Diyarbakır da ASDEP İle ilgili gönüllü çalışma yapıyorum.’ yazdı.  

Bakan Ramazanoğlu ASDEP tüm Türkiye'yi kapsayan bir projedir. Proje kapsamında Diyarbakır'da bugün gönüllü olarak çalışıyorum.”İfadelerin paylaşarak projenin bir anlamda başlangıcını vermiş oldu.

Öte yandan Bakan Sema Ramazanoğlu'nun bugün Diyarbakır da başlattı projenini önümüzdeki günlerde Tüm Türkiye'de fiilien başlayacağı bilgisine ulaşıldı. 

 

ASDEP NEYDİ?

 

AK Parti Sakarya eski milletvekili, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Doç Dr. Ayşenur İslam döneminde hazırlanan ve Bakan İslam’ın büyük önem verdiğiAile Sosyal Destek Programı (ASDEP) Valilik’ten İlçe Belediyelere, Emniyet Müdürlüğü’ne kadar herkesin içinde olacağı bir sosyal destek projesi olarak tanımlanıyor.

 

Bu proje ile Sosyal yardım ve desteklere ihtiyacı olan her vatandaşa ulaşılarak desteklerden faydalanması sağlanacak.

 

SOSYAL DESTEKDEN HERKES FAYDALANACAK

Geçtiğimiz yıl içerisinde pilot bölge uygulaması öncesi bir açıklama yapan Aile ve Sosyal politikalar Sakarya İl Müdürü Mutlu Işıksu “ASDEP kapsamında sosyal destek ihtiyacı içinde olan ailelerimize ulaşılacak yeni bir yapısal reform gerçekleştiriliyor. ASDEP ile sosyal yardım veya sosyal desteğe ihtiyacı olan bütün dezavantajlı vatandaşlarımıza ulaşılacaktır. Aile hekimliği uygulamasında olduğu gibi ortalama belli bir sayıda aileye 1 sosyal hizmet görevlisi düşecek şekilde bölgelere ayrıldı. Bu görevliler sorumlu oldukları ailelerimizin sosyal destek anlamındaki ihtiyaçlarını takip edecekler, denetim faaliyetinde bulunacaklar, verilen sosyal desteklerin nerede, nasıl kullanıldığını gözetecek bir ekip olacaklardır.” demişti.  

 

HİZMET AYAĞA GELDİ

Yine projenin Pilot bölgelerinden biri olan Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’da  o günlerde “ASDEP Projesi ile Hizmet Vatandaşın Ayağına Geldi.” yorumunu yapmıştı.  

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2016, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER