İslam Görevi Devretti, Sakarya'yı Unutmadı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda devir teslim töreni gerçekleştirildi.

İslam Görevi Devretti, Sakarya'yı Unutmadı
banner3

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda devir teslim töreni gerçekleştirildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yeni kabineyi açıklanmasının ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda devir teslim töreni gerçekleştirildi.

Anayasa'nın 114'üncü maddesi gereğince oluşturulan Geçici Bakanlar Kurulunda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevine atanan Prof. Dr. Ayşen Gürcan, görevi Doç. Dr. Ayşenur İslam’dan devraldı. Bakanlıkta düzenlenen törende, Doç. Dr. Ayşenur İslam görevi gönül rahatlığı ile teslim ettiğini söyleyerek güzel çalışmalar nasip olsun dedi.

Hizmetin devamının önemli olduğuna dikkat çeken Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan ise “Bir nöbet devri gibi düşünüyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımıza görev için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Oldukça duygusal bir havada geçen devir teslim töreninde Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek, bakanlık müsteşarları, ve bakanlığa bağlı personellerde hazır bulundu.

Devir teslim törenini sosyal medyadan paylaşan Ayşenur İslam: “Ülkeme, milletime Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak hizmet etme imkanını bana tanıyan Sayın Cumhurbaşkanıma ve Sayın Başbakanıma gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

Bakan İslam yine sosyal medyadan yaptığı açıklamalarda: “Değerli halefim Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Prof. Dr. Ayşen Gürcan’a görevinde üstün başarılar diliyorum. Öncelikle 20 aydır beraber çalıştığım değerli mesai arkadaşlarım; bize teslim edilen emanetin sorumluluğu ile büyük bir gayretle çalıştık. Sizler vazifenizin bilinci ile gece gündüz demeden emanet aldığımız bayrağı hiç indirmeden taşıdınız. Hepinize gönülden teşekkür ediyorum. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde bulunan kadın, çocuk, yaşlı, engelli, gazi, şehit yakınları ve sosyal yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımız başta olmak üzere tüm milletimize hizmet etmekten büyük bir onur duydum. Bunun için yüce Allah’a hamd ediyorum. Bundan sonrada ülkem ve milletim için çalışmaya devam edeceğim.” dedi.

Bakanlığı devreden Doç. Dr. Ayşenur İslam, her zaman desteklerini esirgemediği ilimizi de unutmadı ve sözlerine şunları ekledi: “Ve güzel şehrim Sakarya. Şehrimin ilk kadın milletvekili olma şerefini bana yaşatan sevgili hemşehrilerimle yol arkadaşı, kader ortağı olmaktan sizlere hizmet etmiş olmaktan büyük mutluluk ve onur duyuyorum. 13 yıldır Ak Parti’yi her seçimde destekleyen Sakarya’mıza gönülden teşekkür ediyorum. Yeni dönemin ülkemize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Allah’a emanet olun. Selam ve dua ile.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2015, 19:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER