İşçiler İsyan Etti!

Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. (TÜVASAŞ)'de çalışan işçiler, sosyal medya üzerinden imza kampanyası başlattı. Demiryol-İş Sendikası'na bağlı çalışan işçiler farklı ücret politikasının sonlanması için başlatılan kampanyaya kısa sürede çok sayıda destek geldi.

 İşçiler İsyan Etti!
banner3

KAMPANYA BAŞLATTILAR

 

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ve bağlı ortaklarında Demiryol-İş Sendikasına bağlı olarak 1 Ocak 2013 tarihinden sonra iş başı yapan işçilere eski işçilerden farklı bir ücret uygulanması sebebiyle Sakarya'da bulunan TÜVASAŞ Fabrikası'ndaki işçiler farklı ücretin sona ermesi için imza kampanyası başlattı.

 

 

BÜYÜK DESTEK ALDI

Kısa sürede çok sayıda destek alan imza kampanyasıyla ilgili olarak yayınlanan mesajda, "Aynı çatı altında aynı işi yaptığımız, vicdani ve statü olarak aramızda hiçbir fark bulunmayan iş arkadaşlarımızla sadece belirlenmiş bir günün öncesi ve sonrası iş başı yapmış olmanın, bizleri ayrıştırması iş ortamımızdaki huzuru bozmaktadır.Takdir edilmelidir ki bu şartlarda aynı işi yaptığı halde mesai arkadaşından afaki derecede aşağı ücret almak 2013 sonrası iş başı yapmış olan işçi personeli ziyadesiyle üzmekte ve iş azminde hatta şevkinde küçümsenmeyecek şekilde düşüşe sebep olmaktadır. Mart ayında görüşmeye başlanacak olan 27'nci Dönem Toplu İş Sözleşmesinde adaletsizliğe ve haksızlığa yol açan bu farklı skala uygulamasını yetkililerin göz önünde bulundurup çözüme kavuşturacağını ümit ve temenni ediyoruz" ifadelerine yer verilirken farklı ücret alan işçilerin toplu iş sözleşmesinden önce bu kararın düzeltilmesi ve yeni sözleşmede farkın kapatılmasını istediklerini belirtti.

İMZA KAMPANYASINA OY KULLANMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2017, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER