İngiliz Üniversitesinden SESOB'a Ziyaret

İngiltere de faaliyetini sürdüren Leeds Metropolitan Üniversitesi heyeti ilimizden ayrılmadan Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan’ı makamında ziyarette bulundu.

İngiliz Üniversitesinden SESOB'a Ziyaret
banner3

Alişan, “İşbirliğine Her Zaman Açığız”

Sakarya Üniversitesi ile ortak gerçekleştirilen bu proje kapsamında ilimizde bulunan heyet öğrencilerimize büyük imkanlar sağlamaktadır. Türkiye’de ilk defa uygulanan programa göre dünyanın dört bir tarafından ve Türkiye’den gelen öğrenciler, Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAUSEM) aracılığıyla, Türkiye’de veya İngiltere’de okuyarak Leeds Metropolitan Üniversitesi diplomasına sahip olabileceklerdir.

Leeds Metropolitan Üniversitesi yetkilileri, “Üniversite ve birliğinizin arasındaki iletişim ve çalışmalar oldukça ilgimizi çekti. Sağladığınız bu birliktelik sayesinde birçok öğrenci okurken tecrübe kazanabilmekte ve iş bulmada zorlanmamaktadır. İngiltere de maalesef öğrenciler bu fırsattan yoksun. Sizlerle ileri ki günlerde işbirliği içerisinde olmak ve güzel projelere imza atmak isteriz.
Birliğinizin esnaf ve sanatkarlar için göstermiş olduğu projeler, özellikle de eğitim tabanlı olanları bizler çok şaşırttı ve memnun etti. Eğitime vermiş olduğunuz bu değer ve bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğunuz çalışmalarınız mutlak size ve ülkenize büyük bir başarı ile geri dönecektir” dedi.
Başkan Alişan ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Sakarya sahip olduğu coğrafi konumitibariyle İstanbul gibi metropol bir kente yakınlığı ile tanınmaktadır. Ülkemizde gelişen sanayi gün geçtikçe ilimize doğru yayılmaktadır. İl olarak ciddi bir planlama ile geleceğin en iyi kentleri arasında kendimizi görmekteyiz.
Bizlerde esnaf ve sanatkarımızın eğitimle kendini yenileyerek bu gelişime destek olmaya çalışmaktayız. Gelişen teknoloji karşısında esnaf ve sanatkarlarımızın kalkınması için eğitimden başka bir şansı kalmamıştır. Bizlerde sizlerle her zaman işbirliği içerisinde olmaya hazırız. İyi projeler ile bu bağın güçlenmesini diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2014, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER