İnci, 'Devlet, Devlet Olmanın Gerekliliğini Yapacak!'

AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci, son günlerde yaşanan terör olaylarından sonra ülkede ki provokasyonlara dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, devletin üzerine düşen her şeyi yapacağını ifade etti.

İnci, 'Devlet, Devlet Olmanın Gerekliliğini Yapacak!'
banner3

Siyasi bir projesi olmayanların Tayyip Erdoğan karşıtlığı üzerinden bu açığı gidermeye çalıştıklarını ifade eden AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci, “ Erdoğan düşmanlığı bu çevrelerin gözünü kör etmiş durumda. Sayın Cumhurbaşkanımızın böyle dönemlerde ifade ettiği gibi 'biz bir şehidimizin bir damla kanını 550 milletvekiline değişmeyiz. Şehidimizin bir damla kanı veya şehit annesinin bir damla gözyaşı her şeyden daha değerlidir’ Bu anlayışı yıllardır ortaya koyan Cumhurbaşkanımızın sözlerinin çarpıtılması provokasyondur".dedi.

 

İhanet ittifakı çökecek

Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük bir devlet olduğunu ifade eden İnci, "Terör örgütünün yerli ve yabancı iş birlikçileri verdikleri desteğin bedelini er veya geç ödeyeceklerdir. Bu ihanet ittifakını da çökerteceğiz. Utanmadan sıkılmadan devleti ve hükümeti savaş çıkarmakla suçluyorlar. Bu bir kere savaş değildir. Terörist bir örgütün insanlarımızı katletmesidir. Terörle mücadelemiz devam edecek. ”diye konuştu

 

İnsan hayatı her şeyden değerlidir

"Seçim için savaş istiyorlar, iktidar için kan akıtıyorlar" gibi söylemleri akıl tutulması olarak ifade eden Ali İnci "İnsan hayatı üzerinden siyaset yapmak alçaklıktır. AK Parti böyle bir alçaklığa tenezzül edecek bir hareket değildir. Bizim için bir insanın hayatı her şeyden, her koltuktan binlerce kat daha değerlidir. “dedi.

 

Hainlere inat, barış, demokrasi ve kardeşlik   

İnci sözlerine şöyle devam etti: “Vatandaşlarımızı tepkilerini dile getirirken herkesin hakkını hukukunu korumaya davet ediyorum. Türk'ü Kürt'e düşman etmeye çalışıyorlar. Bu topraklarda nice hainler geldi geçti, toprakları parçalamak isteyen nice örgütler geldi geçti. Terörün ve hainliğin karşısında dimdik durarak hep beraber yolumuza devam edeceğiz. Hainlere, terör örgütlerine inat barış, kardeşlik, demokrasi diyeceğiz. Bu zor zamanları hep beraber dayanışma içerisinde geçirerek terör örgütlerinin oyununa gelmeyeceğiz. “

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2015, 15:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER