İÇKİLİ MEKÂNLAR ŞEHİR DIŞINA

Adapazarı Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısında 14 madde karara bağlandı. Toplantıda konuşan Başkan Dişli, merkezdeki içkili mekânların şehir dışına çıkarılması için çalışma başlattıklarını söyledi.

İÇKİLİ MEKÂNLAR ŞEHİR DIŞINA
banner3

TRAFİK KARMAŞASI
Adapazarı Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli başkanlığında gerçekleştirildi. 14 maddenin görüşüleceği toplantı öncesinde gündem dışı söz alan MHP Meclis Üyesi Erhan Acar, Adapazarı’nda yaşanan trafik karmaşasından herkesin haberdar olduğunu söyleyerek bu konuda yetkililerce gerekli önlemlerin alınması gerektiğini söyledi.
KAVAKLAR CADDESİ
Sonrasında söz alan MHP Belediye Meclis Üyesi Selim Özen ise Korucuk 1702 parselde toprak kayması yaşandığını, Kavaklar Caddesi’ndeki bir mekândan ise vatandaşın şikâyetçi olduğunu ifade ederek, “Kavaklar Caddesi’nde bir içkili pavyondan mahalleli çok şikâyetçi, orada vurgunlar, silahlı kavgalar oluyormuş, orada bir düzenleme yapılmalı, ruhsatlandırma gözden geçirilmeli” dedi.
DİŞLİ DE ŞİKÂYETÇİ
Gündem dışı konuşmaların tamamlanması ile sorulara ve şikâyetlere cevap veren Başkan Dişli, “Birinci ve ikinci konuşma aynı noktaya tekabül ediyor, o da insan. Dolayısıyla bizlerde insanla ilgili çalışacağız, eğitim vasıtasıyla inşallah şehirde iyi bir ivme yalanacak. Örneğin yoldan karşıya geçeceğim, sanki bir birleri ile yarışıyorlar, hepsi anlaşmalı gibi yol vermiyorlar” diye konuştu.
ÇALIŞMA BAŞLATILDI
Başkan Dişli, “Zamanında şehir içinde o tür yerlere izin vermişler, şu anda arkadaşlar bu konuyu takip ediyor ama o yerlere izin verenlerde hiç iyi anılmıyor, nasiplerini alıyorlar. Bu tür mekânlara uygulanan Kırmızı Çizgi ile ilgili 5 binlik planlarda Büyükşehir’e yeni teklif götüreceğiz. İçki meretine müptela olan insanın edebi olsa tamam ama ruh hali de öyle değil ki” ifadelerini kullandı.
ARKASINI DÖNÜYOR
Dişli’nin konuşmasını tamamlamasının ardından söz alan MHP Grup Başkan Vekili Mahmut Arslan, şehirdeki trafik sorunundan, trafik polislerinin sorumlu olduğunu ifade ederek, “Trafikten sorumlu olan sadece trafik polisidir. Sizde yurt dışında gördünüz, insanlar trafik polisinden korkuyor çünkü polis hemen ceza yazıyor ama bizde trafik polisi trafiğin akışına bakmamak için arkasını dönüyor” dedi.
GEZİLER BÜTÇEDEN
Konuşmaların ardından çoğunluğu İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nü ilgilendiren maddelerin görüşülmesine geçildi. Gündem maddelerinde belediyenin yapacağı yeni numarataj çalışmasında daire başına 15’er TL alınmasına karar verilirken, belediye meclis üyeleri ve çalışanlarının yurt dışı gezilerinin belediye tarafından karşılanması da kabul edildi.
KOMİSYON SEÇİLDİ
Son gündem maddesinde ise Adapazarı Belediyesi’ni 2014 yılı gelir ve giderleri hesap işlerinin, denetimi için AK Parti’den 4, MHP’den ise 1 Meclis Üyesi oylama ile seçildi. Buna göre AK Parti’den Ülker Şenyurt, Mustafa Nergiz, Evren Çakırsoy ve Selçuk Başyazıcı, MHP’den ise Suat Çokluk komisyonda yer aldı. Bir dahaki meclis toplantısı ise 2 Şubat tarihinde yapılacak. 

 

Kaynak://www.yenisakarya.com

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2015, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER