Hükümetten Mükellefe 3 Müjde

Vergisini düzenli ödeyen, mükellefler; yeşil hatta sayılacak ve indirimle birlikte, yeşil pasaport ve faizsiz kredi alacak

Hükümetten Mükellefe 3 Müjde
banner3

Hükümet ekonomideki gelişmeleri, ihtiyaçları dikkate alarak vergi sisteminde de önemli değişikliklere gidiyor. Vergide kırmızı-yeşil hat uygulaması başlayacak. Risk kriterlerine göre kontrol hattı kurulacak. Mali yeterliliği olan, güvenilir, emniyet ve güvenlik yönünden denetlenebilir olan mükellefler yeşil hatta işlem görecek. Yüzde 5 vergi indiriminin yanı sıra yeşil hatta olan mükellefe yeşil pasaport kolaylığı sağlanacak.

Destekler bunla da bitmeyecek. Onaylanmış kişi statü belgesi alan mükellef; KDV iadesi, faizsiz kredi imkanı dahil her türlü kolaylıktan yararlanacak. Geriye dönük inceleme 3 yıla düşerken, pişmanlık ödemesi sistemi başlayacak, tebligat değil davet sistemine geçilecek. Yeşil hattaki mükellefler için bankalarla protokoller imzalanarak sıfır faizli kredi imkanı sağlanacak. Geriye dönük olarak son 3 yılda mali yükümlülüklerini yerine getirmeyenler kırmızı hatta alınacak..

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2017, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER