Hendek’te Norm Kadro Krizi

Hendek Belediyesi’nde norm kadroya uygun olmayan personellerle ilgili düzenlemeye gidildi. Yapılan değişiklik sonrası 9 kişi işten ayrıldı.

Hendek’te Norm Kadro Krizi
banner3

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun MHP İlçe Başkanıyken tepki gösterdiği konulardan biri olan norm kadroya uygun olmayan belediye personelleri ile ilgili ilginç gelişmeler yaşanıyor. Babaoğlu’nun talimatıyla norm kadroya uygun olmadığı tespit edilen personeller ve işçi kadrosunda olduğu halde görevlendirmelerle yüksek maaş alanlarla ilgili düzenleme yapıldı.

9 KİŞİ İŞTEN AYRILDI

Çalışanların bir kısmına yeni kadro verilirken bir kısmının ise belediye şirketi üzerinden çalıştırılması kararlaştırıldı. Görevlendirmeyle yüksek maaş alan personeller için de ücret indirimi düzenlemesi yapıldı. Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun talimatıyla başlatılan çalışma sonrası belediye şirketinde çalışmak istemeyen 9 personel işten ayrıldı.

BABAOĞLU’NUN GÜNDEMİNDEYDİ

Belediye Başkanı Babaoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanıyken de norm kadroya uygun olmayan personellerle ilgili bir çalışma hazırlamış ve belgeleriyle ilgili makamlara ulaştırmıştı. Seçildikten 10 ay sonra bu konuya eğilen Babaoğlu’nun aynı bilgi ve belgelerle bu kararı aldığı öğrenildi. Gelişmelerden sonra yaşanacaklar merak ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER