'Hatırlamak istemeyenlere inat, seni unutturmayacağız'

İstiklal Marşı'nın şairi Mehmet Akif Ersoy, ölümünün 78. yıldönümünde kabri başında anılırken, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Mehmet Akif Ersoy için sosyal medyada bir mesaj yayınladı.

'Hatırlamak istemeyenlere inat, seni unutturmayacağız'
banner3

Başkan İnci, kendi twitter hesabından ünlü şair için “Hatırlamak istemeyenlere inat seni unutturmayacağız” notu düşülen tweeti takipçilerine retweedledi. İnci ayrıca, Mehmet Akif Ersoy’a ait olan bir şiiri de paylaştı.

TÖRENLE ANILDI

 

Öte yandan Edirnekapı Şehitliği'nde düzenlenen, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle başlayan törene, Mehmet Akif'in 78. ölüm yıl dönümü ve şiir külliyatı "Safahat"ın altıncı kitabı "Asım"ın yayımlanışının 90. yılı dolayısıyla "Mehmet Akif, Asım ve Gençlik Sempozyumu" düzenleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Türkiye Yazarlar Birliği, Sabahattin Zaim Üniversitesi ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi yetkilileri de katıldı.

 

Törende konuşan İstanbul Vali Yardımcısı Yusuf Ziya Karacaev, İstiklal Marşı'nın ve Safahat'ın unutulmaz şairi Mehmet Akif Ersoy'un, değerlerine ve davasına sımsıkı bağlılığıyla aziz milletin gönlünde müstesna bir yere sahip olduğunu vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2014, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER