Geyveli Çiftçiler, Türk Traktör fabrikasında

Newholland markasını gururla temsil eden “Yılmaz Traktör” gerçekleştirdiği organizason ile Geyveli Çiftçileri Türk Traktör Üretim tesisleri ile buluşturdu.

Geyveli Çiftçiler, Türk Traktör fabrikasında
banner3

Yılmaz Traktör Öncülüğünde

Türk tarımına yön verme vizyonuyla, 1954’ten beri modern tarımın öncüsü rolünü üstlenen 
TürkTraktör, Ankara’daki fabrikasında çiftçileri tarım teknolojileri ve yöntemleri konusunda bilgilendirme amacıyla düzenlediği eğitim günlerinde, Geyveli çiftçileri ağırladı.

Teknoloji gezisi

Geyve başta olmak üzere tüm Doğu Marmara Bölgesinde faaliyet gösteren “Yılmaz Traktör” 0 ve 2. el pazarladığı traktörlerin üstün özelliklerini tanıtmak, üretimde kullanılan teknolojiyi yakından göstermek,amacı ile Türk Traktör Fabrikalarına gezi düzenledi. Gezi boyunca çiftçiler Türk Traktör Fabrikalarını gezerek, üretimi yakından görme imkanı ve , a’dan z’ye Newholland traktörlerde kullanılan yenilik ve üstünlükleri tanıma fırsatı buldular.

Üretimin her Aşamasını Gördüler.

Çiftçi gezisi hakkında bilgi veren Yılmaz Traktör Firma Sahibi Akif Yılmaz;“ Türk Traktör Fabrikaları Ülkemizin Gurur kaynağıdır. Fabrika gezileri çiftçilerimiz tarafından çok ilgi görülüyor. Çiftçiler kullandıkları ve kullanacakları traktörlerin nasıl üretildiğini yakından görmek istiyor. Bu bakımdan geziye herkes katılmak istiyor. İmkanlar ölçüsünde yılda birkaç defa düzenliyoruz. Böylece çiftçiler tarlalarında kullandıkları ziraat alet ve makinalarının üretim aşamasınıda görmüş oluyorlar “ dedi.

Yeni Modeller beğenildi.

TürkTraktör’ün köklü geçmişi ve faaliyet alanlarının anlatılmasıyla başlanan eğitimde, çiftçiler çevre dostu Tier-3 motorla yenilenen New Holland modellerini bire bir inceledi. Yakıt tüketimi başta olmak üzere, traktörü kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar, verimi arttırmaya yönelik unsurlar gibi en çok merak edilen konularda da uzmanlara danışma fırsatı buldu. Avrupa’nın sayılı büyük fabrikalarından birini ziyaret etme şansı elde eden çiftçiler, fabrikanın Teknik Merkez’iyle birlikte Isıl İşlem Merkezi, Üretim Bandı ve Kalite Kontrol Bölümlerini gezdi.

Sektörün Yıldızı Türk Traktör

1954 yılında kurulan yıllık 35.000 traktör, 25.000 motor üretim kapasitesine sahip olan Türk traktör fabrikaları Türkiye’de otomotiv sektörünün ilk üretim kuruluşudur. Fabrikada ortalama her üç dakikada bir traktör imal edilmekte ve dünyada Grönland dahil 92 ülkeye ihraç edilmekte olup Türkiye’ de % 60 Pazar payına sahiptir. Türk Traktör Fabrikaları dünyanın 4. Büyük traktör üretim tesisi olup bir yenisi de Sakarya Erenler ilçesinde 2014 yılında faaliyete geçmiştir.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2015, 12:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER