ERDOĞAN'DAN KILIÇDAROĞLU'NUN GAFINA YANIT!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun "yeni sistemde Cumhurbaşkanı ve Başbakan başka partiden olursa asıl kavga o zaman çıkacak" açıklamalarına cevap verdi. Erdoğan Şöyle konuştu:

ERDOĞAN'DAN KILIÇDAROĞLU'NUN GAFINA YANIT!
banner3

"BU ZATA 5 TANE KOYUN VERİN 5 TANE KEÇİ VERİN KAYBEDER GELİR" 
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Anayasa Değişikliği'ne ilişkin açıklamalarını dinleterek şu ifadeleri kullandı:" Ana muhalefetin başındaki zatı dinleyelim, "Düşünün yeni modeli kurduk, halk seçti Cumhurbaşkanını Başbakan da başkası oldu. Cumhurbaşkanı başka bir partinin Genel Başkanı, Başbakan da başka bir partinin Genel Başkanı. Asıl kavga o zaman çıkacak. Cumhurbaşkanı tarafsız olursa , Başbakan onun tarafsızlığına saygı göstererek onun uyarılarını dikkate alır. " Bu zat ana muhalefet partisinin Genel Başkanı, dersini çalışmamış. Hayatı hep böyle geçmiş.

"ANLADIN MI KILIÇDAROĞLU?"
Hayırın gerekçesini anlatırken ne diyor, Cumhurbaşkanı başka bir partinin Başbakan başka bir partinin Genel Başkanı olunca asıl kavga orada çıkacak. Burada Başbakan olmayacak ki, sadece Cumhurbaşkanı olacak. Bunu dahi öğrenememiş. Bu zata 5 tane koyun verin 5 tane keçi verin kaybeder gelir. İnsan şu 18 maddeyi bir okumaz mı? Biz böyle sıkıntılar yaşanmasın diye Cumhurbaşkanı ile Başbakanlığı birleştiriyoruz. Anladın mı Sayın Kılıçdaroğlu ? Artık sen bu sıkıntıları yaşamayacaksın. Cumhurbaşkanlığı ile Başbakanlık birleşiyor."

"GENSORUYU DA GÜVENOYUNU DA MİLLET 5 YILDA BİR YAPACAK"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,"Cumhurbaşkanlığı ile Meclis arasında bir anlayış farklılığı ortaya çıkarsa memleketin önü tıkanmasın diye de her iki seçimi birlikte 5 yılda bir yapıyoruz " dedi. Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: "Cumhurbaşkanı seçim kararı alırsa ne olacak ? Cumhurbaşkanı seçim kararı alırsa parlamento ile aynı gün seçime gidecekler, kendisi bir kenarda kalamaz. Cumhurbaşkanı seçimi de yapılacak Parlamento seçimi de yapılacak. Aynı kararı parlamentoda alır. Halka da bir yetki veriyoruz. 100 in imza ile Cumhurbaşkanlığı , parlamento seçimi de yapılır. Şimdi bu yetki de geliyor. Yeni sitemde Meclis'in eskiden yapmadığı halde bundan sonra yapacağı pek çok denetim görevi mevcut. Buna karşılık eskiden yapıpta artık yapmayacağı sadece güvenoyu sadece gensoru. Gensoruyu da güvenoyunu da millet 5 yılda bir yapacak."

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2017, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER