banner10

banner11

Emine Erdoğan’ın Ziyaret Ettiği Tarihi Hamam Restore Ediliyor

Geçtiğimiz yıllarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın da ziyaret ettiği Tarihi Hamam’ın restorasyon çalışmaları başladı.

GÜNDEM 12.03.2021, 19:03 Muhammet Fışkın
Emine Erdoğan’ın Ziyaret Ettiği Tarihi Hamam Restore Ediliyor
banner51

SEÇİM VAADLERİNE KOYMUŞTU

Hatırlanacağı üzere dönemin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, Bakan Yardımcısı Çiğdem Atabek ve Emine Erdoğan’ın programına eşlik etmiş, Adapazarı Belediye adaylığı döneminde ise hamamın restore edilerek yenilenmesini seçim beyannamesine koymuştu.

RESTORE EDİLECEK

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcılığı görevinde iken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a gezdirdiği Adapazarı’ndaki tarihi hamam şimdilerde yine Atabek’in himayelerinde Adapazarı Belediyesi tarafından restore edilecek.

IŞIKSU, “HEYECANLIYIZ”

Tarihi Hamamın restorasyonu hakkında konuşan Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu,

“Tarihin ve kültürün buluşma noktası Adapazarı’mız için birbirinden kıymetli projeleri hayata geçiriyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Adapazarı’mızın tarihine saygımızla Millet Hamamı’nı aslına uygun restore ederek şehrimizin kültür sanat yaşamına hediye etmek istiyoruz. Saygıdeğer Milletvekilimizin himayelerinde Tarihi Millet Hamamı’nın restorasyonu hız kazanıyor. Heyecanlıyız, gayretliyiz” dedi.

“ADAPAZARI’NIN DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKIYORUZ”

Sakarya Mahallesi Hamam Sokak’ta bulunan Tarihi Millet Hamamı’nda incelemelerde bulunan ve heyeti dinleyen AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Adapazarı’nın değerlerine sahip çıktıklarını vurguladı. Millet Hamamı’nın kültür sanat yaşamında önemli bir ihtiyacı gidereceğine olan inancını paylaşan Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek,

“Tarihi Millet Hamamı restorasyonu Adapazarı’nın önemli işlerinden birisi. Hatırlanacağı üzere Aile Sosyal Politikalar Bakan Yardımcılığı görevimde  Cumhurbaşkanımızın Saygıdeğer Eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi’nin teşrifleriyle burada bir incelememiz olmuştu. Şimdilerde ise yapılan girişimlerle burada adeta saklı bir hazine olan tarihi hamamı gün yüzüne çıkarıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Hamam restorasyonu için gerekli ödeneğin yapılan girişimler ile onaylandığı ve belediyeye tahsis edildiği öğrenildi.

Yorumlar (0)
açık
Namaz Vakti 22 Nisan 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P