Ekrem Yüce ‘Sakarya Bir Dünya Şehri’

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Monheim am Rhein Belediye başkanı ve ekibini makamında ağırladı.

Ekrem Yüce ‘Sakarya Bir Dünya Şehri’
banner3

Monheim am Rhein Belediye Başkanı Daniel Zimmermann ve ekibinin, Ekrem Yüce ile bir araya geldiği programda, Genel Sekreter Mustafa Ak, Genel Sekreter Yardımcıları Ali Oktar, Ziya Cevherli, Bedrullah Erçin, Doç. Dr. Furkan Beşel, BELPAŞ Genel Müdürü Osman Çelik, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları da yer aldı.

ekrem yüce

Başkan Yüce, Sakarya’nın tarım, sanayi, coğrafi ve fiziki konumuna ilişkin bilgiler verirken, ileride gerçekleştirmeyi planladıkları projeleri de sundu. Başkan Yüce’nin açıklamalarından önemli satırbaşları:

“Sakarya; denizi, gölleri, ovaları, dağları, yaylaları ve ormanları ile Türkiye’de adından sıkça söz ettirmektedir. Balkanlardan Kafkaslara kadar birçok kültürü içimizde barındırmaktayız. Sakarya adeta bir Dünya şehri diyebiliriz. Türkiye’de üretim yapılan birçok firmayı şehrimizde barındırmaktayız. Spor konusunda da Türkiye’ye ve Dünya’ya birçok sporcu kazandırmanın gurunu taşımaktayız. Kısacası Sakarya; şehirlerin şehri, dünyaya açılan bir kapıdır. Bu kültür başkenti şehrimizde sizlerle bir arada olduğumuz için sizlere teşekkür ediyorum”

ekrem yüce

Sakarya ziyaretinde bulunan misafirler şehirle alakalı beğenilerini dile getirirken, Monheim am Rhein Belediye Başkanı Daniel Zimmermann,

“Sakarya’ya gelmeden önce burası ile ilgili araştırmalar yapmıştım. Kampüsünüzün olduğu alan ve Sapanca Gölü ile olan bağlantısı gerçekten çok güzel. Burada edinmiş olduğum tecrübelere dayanarak ileriki yıllarda ister kültürel ister de ekonomik açıdan gerçekten büyük bir ivme yakalayacaksınız. Geleceğe yönelik yapmış olduğunuz bu yatırımlar sizlere çok büyük artılar kazandıracak. Türkiye ile olan ilişkilerimize çok önem veriyoruz. Türk firmalarının ülkemizde iş yapabilmeleri için çalışmalar sağlıyoruz. Hep birlikte doğru adımlar atmalıyız. Bu nazik karşılamalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum”

diyerek beğenilerini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2020, 19:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER