Devlet Çocuklar İzlemesin Derken TED Koleji Reklamını Yapıyor

TED Koleji’nin Erkan Kolçak Köstendil gösterisinin reklamlarını Çukur dizisi üzerinden yapması tepki çekti.

Devlet Çocuklar İzlemesin Derken TED Koleji Reklamını Yapıyor
banner3

Sakarya’da eğitim veren TED Koleji, ünlü oyuncu Erkan Kolçak Köstendil’i Sakarya’ya getiriyor. Tek kişilik ’12 Numaralı Adam’ oyununu sahnelemek üzere TED Sakarya Koleji Konferans Salonu’na gelecek olan Köstendil, bilet alan tüm izleyiciler tarafından izlenebilecek.

Son dönemin meşhur dizisi Çukur’da ‘Vartolu Sadettin’ rolünde tanınan Erkan Kolçak Köstendil, 12 Numaralı Adam oyunuyla turneye başlamıştı. TED Sakarya Kolejinde sahnelenecek oyunla ilgili TED Kolejinin yaptığı reklam kampanyası ise tepki çekti. Bazı internet sitelerine reklam veren TED Koleji, Köstendil’i “Çukur’un Vartolusu TED Sahnesinde” şeklinde tanıttı.

RTÜK başta olmak üzere birçok devlet kurumu ve yetkilisi Çukur ve benzeri dizilerle ilgili kötü örnek oluşturduğu gerekçesiyle çocuklara izletilmemesi yönünde açıklamalar yaparak yaptırım uygularken küçük öğrencilere eğitim veren bir kurumun diziye atıfta bulunması bazı vatandaşlar tarafından ‘Eğitim kimlere emanet?’ şeklinde tepki aldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz Ekim ayında dizi ile ilgili yaptığı bir konuşmada “Her kurumun kendi adına üretmesi gereken tedbirler, atması gereken adımlar söz konusudur. Lanet bir dizi var 'Çukur' diye. Onun kadar olamıyorsak yazıklar olsun. Bir de 'Adana Sıfır Bir' diye dizi var. İkisinin etki alanı kadar etki alanı oluşturamıyorsak yandık. Bu iki dizi çocuklarımızı zehirliyor. İnsanımızı kendi kültüründen uzaklaştırıyor. Ben de hayretle bakıyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2020, 16:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadri A
Kadri A - 1 ay Önce

Madem zararlı kaldırsınlar yayından. Madem kaldıramıyorlar her kes istediği gibi reklamını yapar sanırım size reklam veren olmadı. Ondan bu ızdırap

Özge B.
Özge B. - 4 hafta Önce

ERKAN Kolçak KÖSTENDİL “İNSAN” olarak bir “SANATÇI” ..Ne alakası var dizi ile? Kötü örnek olduğunu düşünen izlemez,çocuğuna da izletmez.

Sanatçı Değeri
Sanatçı Değeri @Özge B. - 4 hafta Önce

kesinlikle katılıyorum. Değerli bir sanatçı kendileri. Ayrıca Sakarya'da sahne alması da çok güzel. Keşke büyük ve herkesin gidebileceği bir salona ERKAN KOLÇAK KÖSTENDİL olarak evet edilseydi. Vartolu Sadettin olarak değil ...

Merve a
Merve a - 4 hafta Önce

Keşke doğru haberler yapmayı öğrenseniz TED Koleji sadece salonunu verdi organizasyonu başka firma yaptı reklamı siz de yapmadılar diye bu karamalar çok üzücü

mervecik
mervecik @Merve a - 4 hafta Önce

bu yorumun hangi kafa ile yapıldığını merak ediyor insan .. nasıl yani salonu verdi de onlar getirmedi? Çıkan reklamı görmedi mi insanlar acaba ve bu mervecik yazılan haberi okumuştu ki? görünen o ki Ted koleji maaşlı yorum maşaları tutmuş.

SIRADAKİ HABER