Dana Eti Diye Eşek At Eti Yedirmişler

Sakarya'da da çok sayıda firmanın yer aldığı listeye göre sucuklarda at, eşek eti tespit edildi. Kebap diye satılan ürünlerde kanatlı eti çıktı. Bir firmanın terayağ diyerek sattığı üründe bitkisel yağ çıktı.

Dana Eti Diye Eşek At Eti Yedirmişler
banner3
Bakanlığın yaptığı kontroller sonrası sattığı gıda ürünlerinde tağşiş ve taklit yapıldığı kesinleşen firmalar açıklandı. Firmalar bakanlık tarafından ifşa edildi. 
Son tahlillerde 618 firmanın 1211 parti üründe taklit ya da tağşiş yaptığı tespit edildi. Sakarya'da da 13 ayrı üründe tağşiş ve taklit yapıldığı belirlendi. 
Listede Erenler, Serdivan ve Akyazı'da bulunan üç ayrı firmanın ‘dana eti’ ve 'dana sucuk' olarak sattığı üründe at ve eşek eti tespit edildi. 
Ayrıca kepap olarak verilen üründe kanatlı eti, yine sucuk olarak satılan üründe kanatlı eti bulundu. 
Akyazı'da bir firmanın terayağ diyerek sattığı üründe bitkisel yağ çıktı. 
Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
Ülkemizde gıda güvenilirliğinin sağlanması, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi, kişilerin sağlığının ve tüketici menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi amacıyla gıda ve gıda ile temas eden madde ve malzemelerin üretim, işleme ve dağıtımının tüm aşamalarında resmi kontrol faaliyetleri Bakanlık olarak büyük bir titizlikle yürütülmektedir.
Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2019, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER