Dadaşlar Terörü Lanetledi

Sakarya Erzurumlular Derneği, AKM önünde Sakarya Kültür Dernekleri ortak açıklamada yer aldı. Dernek Başkanı Abdurrahman Polat Erzurumlular adına “"Dağlıca ve Iğdır’da yüreğimize ateş düştü. Her gün aynı acı. Bu acıyı bize yaşatanlara da kandan, gözyaşından beslenenlere de lanet olsun!" şeklinde sert konuştu

Dadaşlar Terörü Lanetledi
banner3

Sakarya Erzurumlular Dernek Başkanı Abdurrahman Polat Yönetim Kurulu ve Sakarya’da yaşayan dadaşlar adına teröre e ve teröre destek verenlere lanet okurken çok sert çıkıştı. Başkan Polat “Terör kanlı ve acımasız yanını, hain niyetini yurdun değişik vilayetlerindeki saldırılarıyla bir kez daha açığa vurmuştur. İmralı canisinin ve HDP’nin sözde barış çığırtkanlıklarının PKK eliyle milletimize bedel ödetme gayretleri, kin ve nefret dolu eylemleri, konunun kökten bitirilmesi, terörün yapılan siyasi oyunlarla desteklenmemesi gerektiğini bir kez daha ortaya koymuştur. Ortadoğu’nun yeni baştan haritasını çizme niyetindeki odaklar Türkiye’yi Irak, Suriye, Lübnan ve Libya’ya dönüştürmek için olağanüstü nitelikli bir provokasyonun içindedir. Her gün gelen saldırı ve şehit haberleri milli öfkeyi tırmandırmıştır. Şehirlerde güpegündüz uzun namlulu silahlarla gezen, etek giyip maske takacak kadar insanlıktan çıkan alçaklar, sınırlarımızdan içeri sızıp cinayet işleyen şerefsizler, bunların arkasında duran, himaye eden odaklar derhal ve acilen temizlenmelidir. Türk milleti bu tuzağa düşmeyecek, her şart altında birlik ve beraberliğine, bin yıllık kardeşliğine sahip çıkacak, bu şer ve ihanet cephesine fırsat vermeyecektir. Bizim ne vazgeçecek ülkemiz, ne bölünecek milletimiz, ne de paylaşılacak toprağımız vardır. Bu ülke çok badireler atlattı, terörün de üstesinden gelecek ve dünyaya bir kez daha gücünü, tarihinden aldığı köklü devlet geleneğini ve birlik beraberliğini gösterecektir”

 

ÇARE VE ÇÖZÜM BURADA

Terör, kan ve şiddetten beslenen bir insanlık suçudur. Bu insanlık suçunu ancak aklı, ruhu ve vicdanı iflas etmiş kişiler ve gruplar işleyebilir. Terörizmin ve teröristlerin hedefi ise insanlıktır, kardeşliğimizdir, ortak geleceğimizdir, birlikte yaşama irademizdir. Terörü, teröre destek verenleri, terörün arkasındaki iç ve dış güçleri nefretle kınıyoruz. Teröre karşı tek vücut olmak, terör örgütlerinin oyununa gelmeden demokratikleşme çalışmalarını sürdürmektir. Etnik fitneye karşı kardeşlik hukukunu zirveye taşıyıp, mezhep fitnesini de devreye sokmak isteyenlere karşı din kardeşliğini, inanç birlikteliğini kuvvetlendirmektir. İnsanlık suçu işleyen terör örgütlerine karşı tüm insanlığı ortak mücadelede buluşturmak, toplumda çaresizlik sendromu oluşturmak isteyenlere karşı umutları büyüterek, teröre karşı tüm sivil toplum kuruluşları olarak birlikte hareket etmeliyiz. Bin yıllık desende, 1400 yıllık İslam kardeşliğinde buluşalım. Siyasi, toplumsal ve ekonomik istikrarı güçlendirerek Büyük Türkiye ve Yeni Dünya idealini canlı tutmak ve bu yolda var gücümüzle çalışmalıyız. Eşit vatandaşlık zemininde demokratik, sivil ve özgürlükçü bir anayasayı mutlaka hayata geçirmeliyiz. Her türlü provokasyona ve engellemeye rağmen başta Doğu ve Güneydoğu olmak üzere Türkiye’nin yedi bölgesinde yatırımlar artırılmalıdır. Bölgesel barışın ve dünya barışının oluşturulmasında Sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere Türkiye’nin yumuşak güç unsurlarından etkin bir şekilde yararlanılmalıdır. Eğitim sistemimiz değerler odaklı olarak yeniden yapılandırılmalı, gençlerimiz milli, manevi ve ahlaki değerlerle donatılmalıdır. Kutuplaştırıcı ve ayrıştırıcı dil yerine birleştirici ve bütünleştirici dile önem verilmelidir. Her kurum ve kuruluş sorunun değil çözümün parçası olmayı hedef olarak belirlemelidir. Acının ülkesi, dili, dini ve ırkı yoktur. Ağıtlar hangi dilden yakılırsa yakılsın hepsi can acıtıcı ve yürek yakıcıdır. Sosyal, siyasal ve askeri mücadelenin yanında olduğumuzu ifade ediyoruz. PKK ve diğer terör örgütlerini barışa, ateşkese değil, doğrudan doğruya silah bırakmaya, ülkemizi terk etmeye veya teslim olarak haklarında verilecek kararı beklemeye çağırıyoruz. Kahraman şehitlerimize Cenabı Allah’tan rahmet niyaz ediyor, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2015, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER