BÜSTE SALDIRDI, BAYRAĞI YAKMAK İSTEDİ!

Sakarya’nın Adapazarı İlçesinde bulunan Demokrasi Meydanı’ndaki Atatürk Büstüne baltayla saldırarak yakmak isteyen bir şahıs çevredeki esnaflar ve vatandaşlar tarafından etkisiz hale getirdi.

BÜSTE SALDIRDI, BAYRAĞI YAKMAK İSTEDİ!
banner3

TÜRK BAYRAĞINI YAKMAK İSTEDİ

Edinilen bilgilere göre, Adapazarı İlçesi Demokrasi Meydanı’nda bulunan Atatürk Büstüne M.F.T. isimli bir şahıs elindeki baltayla saldırmaya başladı. Kendisini durdurmak isteyenlere tehditler savuran şahıs Atatürk Büstü ve Türk Bayrağını yakmak için benzin döktüğü sırada çevredeki vatandaşlar ve esnaflar tarafından etkisiz hale getirildi. Vatandaşlar tarafından darp edilen şahıs Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alınırken olayda saldırgan haricinde 2 kişi yaralandı.

 

İLK MÜDAHALE VATANDAŞTAN

Saldırgana ilk müdahaleyi yapan Samet Sarı isimli vatandaş, “İlk başta temizlik yapılıyor, kalabalık o yüzden sandım daha sonra yanına yaklaştım. Bana gelme seni öldürürüm dedi, bende o sırada arkaya doğru geçtim. Baktım Türk Bayrağını alıp yakmaya hazırlanıyor, ben adım atınca baltayla önüme geçti o sırada başka biri arkasından saldırınca elinden baltayı aldık ve etkisiz hale getirdik. Sonra vatandaşlar gelip linç etmeye başladı. Daha sonra saldırganın baltayla bana doğru dönmesinin ardından arkasından saldıran kişinin Iraklı olduğunu öğrendim” ifadelerini kullandı.

 

VALİ COŞ OLAY YERİNE GELDİ

Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan M.F.T.’nin Van nüfusuna kayıtlı olduğu belirtilirken saldırı sonrası olay yerine gelen Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, “Yaşanan bu konuyla ilgili olarak şüpheli şahıs yakalandı. Vatandaşlarımız ve Zabıtalar tarafından etkisiz hale getirilen şahıs daha sonra polise teslim edildi. Bu saldırgan hakkında yasal olarak gereken ne varsa yapılacak ve olayın perde arkasında ne varsa araştırılacak. Yakalanan şahıs Türk vatandaşı, Suriyeli olduğu yönündeki iddialar asılsız. Aynı şahsın 2010 yılında da benzer bir hadiseye karıştığı ve bu yüzden yargılandığına dair bilgimiz var. Psikolojik olarak bir sorunu olduğunu da biliyoruz, şuan için elimizdeki bilgilere göre terör örgütü bağlantısı yok ama şahsın irtibatları kesinlikle araştırılacaktır” dedi.

 

BÜST TEMİZLENDİ

Olay sonrasında Demokrasi Meydanına gelen Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekipleri tarafından yanan yerler temizlenirken vatandaşlar olayın yaşandığı noktadaki Türk Bayrağı’nın bulunduğu direk ve Atatürk Büstü önünde olayın tekrar etme olasılığına karşı beklemeye başladı. Öte yandan Sakarya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri de Demokrasi Meydanı’nda önlem aldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2017, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER