Botanik Merkezi Meclis Gündeminde

13 Nisan Pazartesi günü toplanacak Büyükşehir Meclisi’nde, Başkan Toçoğlu’nun seçim döneminde açıkladığı Uluslararası Botanik Merkezi için hazırlanan imar planı görüşülecek.

Botanik Merkezi Meclis Gündeminde
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı, 13 Nisan Pazartesi günü gerçekleştirilecek. Meclis Toplantı Salonu’nda, saat 14.00’da başlayacak görüşmelere Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu başkanlık yapacak. Meclis üyeleri, 55 maddeyi karara bağlayacak.

Uluslararası Botanik Merkezi
Toplantıda, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun seçim döneminde açıkladığı Arifiye’de inşa edilecek Uluslararası Botanik Merkezi için hazırlanan uygulama imar planının kabulü oylanacak. Yaklaşık 337 hektarlık alan üzerine kurulacak Süs Bitkiciliği Fuar Alanı, Sakarya’yı süs bitkiciliği sektörünün merkezi haline getirecek. Projede uluslararası standartlarda seralar ve sergi alanları yer alacak.

S plaka
55 maddelik gündem kapsamında ‘S Plaka’ görüşmeleri de devam edecek. Daha önce Büyükşehir Meclisi’nde servis araçlarını kayıt altına alarak belirli bir düzen içerisinde çalışmalarını sağlamak amacıyla S Plaka uygulamasına geçilmesi için karar verilmişti. Şimdi de meclis üyeleri gerçekleştirilecek çalışmalarda uygulanacak plaka bedeline karar verecek.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2015, 17:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER