Belediyeyi Haczetmişlerdi Biri Başkan Biri Avukat Oldu

İlçe Başkanlığı döneminden bu yana partisinin etik kurallarına aykırı hareket eden Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın belediyenin hukuk işlemleri için ortağını yetkilendirdiği iddia edildi.

Belediyeyi Haczetmişlerdi Biri Başkan Biri Avukat Oldu
banner3

Siyaset sahnesinde rol aldığı günden beri adı türlü olaylarla gündeme gelen Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, AK Parti yönetiminin ve tabanının etik bulmayacağı bir olaya daha imza attı. Parti talimatına rağmen bazı davalara müdahil olma, siyasi kimliğine rağmen AK Partili belediye ve birçok vatandaşa karşı haciz işlemi başlatma, belediyedeki işten çıkarma ve işe alımlar gibi olaylarla gündeme gelen Başkan Sarı bu kez de belediye avukatlığını ortağına verdi.

PARTİ TALİMATINA AYKIRI HAREKET

Belediye Başkanlığı öncesinde uzun yıllar AK Parti İlçe Başkanlığı yapan Sarı, parti genel merkezinin il ve ilçe yöneticilerine bazı davalara müdahil olmaması yönünde talimat vermesine rağmen bir şüpheliye avukatlık yapmıştı. İshak Sarı’nın bu olay sonrası parti genel merkezine çağrıldığı ve savunması istendiği öne sürülmüştü.

BELEDİYEYİ İCRAYA VERDİ

İshak Sarı’nın avukatlık yaptığı dönemde partinin kurumsal kimliğine verdiği zarar bununla sınırlı değil. Sahibi olduğu ENFA Hukuk Bürosu’nun adıyla belediyeye karşı açılan davaları üstlenen Sarı, AK Partili Karasu Belediyesi’ni icraya vererek belediyenin taşınır mallarını haczettirmişti. Sarı, siyasi kimliğine rağmen Karasulu birçok vatandaşa karşı da haciz işlemleri başlatıp ilçede büyük tepki çekmişti.

ONLARCA KİŞİYİ İŞSİZ BIRAKTI

31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerle AK Parti’den Karasu Belediye Başkanı seçilen İshak Sarı, göreve geldiği günden sonra ilk icraat olarak işçi kıyımına başladı. Belediye Başkanı İshak Sarı’nın onlarca personeli işten çıkararak işsiz bırakması sonrasında boşalan koltuklara kendisine yakın olan kişilerle doldurduğu öne sürülmüştü.

HACZETTİĞİ BELEDİYEYE AVUKAT OLDU

Seçimlerden önce ENFA Hukuk Bürosu’nun sahibi olan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, belediye başkanı olduktan sonra büroyu ortağı Ömer Faruk Kaya’ya devretti. Belediyeye karşı yürütülen icra dosyalarında avukatlık yapan Ömer Faruk Kaya’ya, eski ortağı İshak Sarı’nın talimatıyla vekalet verildi. Karasu Belediyesi’nin kadrolu avukatları olmasına rağmen Başkan İshak Sarı, belediyenin ve belediye şirketi KARSAŞ’ın davaları için ortağına vekalet verilmesi tepkilere neden oldu.

AÇIKLAMA YAPIP DOĞRULADI

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, belediye avukatları olmasına rağmen ortağı Ömer Faruk Kaya’ya belediyenin ve belediye şirketi KARSAŞ’ın vekaletini vererek görevlendirdiğini doğruladı. Konuyla ilgili konuşan Belediye Başkanı İshak Sarı,

“Eski hukuk büromdaki avukat arkadaş Ömer Faruk Kaya KARSAŞ’ın avukatlığına getirildi. Belediyenin de kendisinde vekaleti var ancak sadece belediyenin ve KARSAŞ’ın özel davalarına bakacaktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2020, 16:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
N
N - 2 hafta Önce

Bu ne demek yani reisinin izinden gidiyor kimin eli kimin cebinde

Karasulu
Karasulu - 2 hafta Önce

Adamdan felaket gibi bahsetmissiniz.Keske zamaninda, 10 icinde Karasunun kaderini caresizlige terkedenleride yazsaydiniz yazabilseydiniz

SIRADAKİ HABER