Bayraktar, Vali Çakacak'ı Ziyaret Etti

Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Hamiş Bayraktar, Mersin Valisi Özdemir Çakacak’ı makamında ziyaret etti.

Bayraktar, Vali Çakacak'ı Ziyaret Etti
banner3

Derneğin kuruluşundan bu yana, gerek yaptıkları faaliyet, gerekse hayata geçirmeyi planladıkları projelerle, memleketlerini Sakarya’da yaşatan, Sakarya’nın kültürünü de büyük katkıda bulunarak, çalışmalarını artırarak be başarıyla sürdüren Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hamiş Bayraktar, aslen Sakaryalı olan Mersin Valisi Özdemir Çakacak’ı makamında ziyaret etti. Doğup yaşadığı yer olan Sakarya’yı hiçbir zaman unutmayan, Devletin kendisine verdiği görevi Türkiye’nin her yerinde seve seve yapan ve ilk valilik görev yeri Van başta olmak üzere Uşak ve Kırşehir Valiliğinde olduğu gibi Mersin Valiliği görevini başarıyla sürdüren Özdemir Çakacak, kendisini ziyarete gelen Dernek Başkanı Ahmet Bayraktar aracılığı ile memleketi Sakarya’ya selam gönderdi. Dernek çalışmaları hakkında Mersin Valisi Özdemir Çakacak’a bilgi veren Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Hamiş Bayraktar, Vali Çakacak’ı başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti.

 

Özdemir Çakacak kimdir?

1960 yılında Sakarya’nın Adapazarı ilçesine bağlı Yenigün Mahallesi’nde doğan başarılı bürokrat Özdemir Çakacak, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. İlk görev yerine Mustafakemalpaşa ve Savaştepe Kaymakam Vekillikleri ile başlayan Çakacak, ardından Taşkent, Pazaryolu ve Akdağmadeni Kaymakamlıkları, Başbakanlık merkez teşkilatında Daire Başkanlığı, Şube Müdürlüğü, APK Kurul Başkanlığında Daire Başkanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı, Sivil Savunma Genel Müdürlüğü görevlerini başarıyla gerçekleştirdi. İlk valilik görevine Van ili ile başlayan Çakacak, Uşak ve Kırşehir Valiliğinde olduğu gibi Mersin Valiliği olarak görev yaptı. Mersin valiliği görevini başarıyla sürdüren Özdemir Çakacak, Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2015, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER