Başkanlar Yıldırım’a, Belediyelerindeki Sendikalar İmamoğlu’na Oy İstiyor!

İstanbul’da konuşan Belediye İş Genel Başkanı Nihat Yurdakul, açık açık CHP’nin adayına destek istedi. Sakarya’da 5 ilçe belediyesinde örgütlü bir sendika olan Belediye İş’in Genel Başkanının yaptığı açıklama tepki çekti.

Başkanlar Yıldırım’a, Belediyelerindeki Sendikalar İmamoğlu’na Oy İstiyor!
banner3

23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Seçimlerine günler kala AK Partili tüm belediye başkanları İstanbul’a adeta çıkarma yaptı. Sakarya’daki tüm AK Partili siyasiler mesailerini İstanbul’da Binali Yıldırım için harcarken bazı belediyelerde sendikalaşmış olan bazı yapıların başkanları ise açık bir şekilde CHP Adayı Ekrem İmamoğlu’na destek istiyor.

Açık Açık İmamoğlu’na Destek İstedi

İstanbul’da düzenlenen ve CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in de katıldığı bir programda üyeleriyle bir araya gelen TÜRK-İŞ Konfederasyonuna bağlı Belediye İş Sendikasının Genel Başkanı Nihat Yurdakul, yaptığı konuşmayla tepki çekti. İktidara yakın görünen sendikaların siyaset yapmasıyla ilgili eleştiri yapılırken Yurdakul’un açık açık İmamoğlu’na destek istemesi dikkatlerden kaçmadı. Yurdakul’un Genel Başkanlığını yaptığı Belediye İş Sendikasının Sakarya’da Adapazarı(Adabel Şirketi), Arifiye(Arbel AŞ), Ferizli, Söğütlü ve Sapanca Belediyelerinde de üyeleri bulunuyor.

“CHP İçin 1 Önemliyse Bizim İçin 2 Önemli!”

Yaptığı konuşmada bir sendikacıdan çok siyasetçi gibi konuşan ve AK Parti iktidarına hınç dolu ifadeler kullanan Yurdakul’un o açıklamaları kayıt altına alındı. Yurdakul, “İşte hakkın tecelli etme günü 23 Haziran. Sizlerden rica ediyorum. Bir oydan ne olur demeyin. Bir ilki yapmak çok önemli. Bu bize ve arkadaşlarımıza yapılan zulmün karşılığıdır. Bu zulmün karşılığını 23 Haziran’da soracağız. Eşinizi dostunuzu arayın. 23 Haziran’da her şey çok güzel olacak. Bu iş çok önemli. CHP’li arkadaşlarımız için 1 önemliyse bizim için 2 önemli. İstanbul’a hem başkan seçilecek, hem de bizim işverenimiz seçilecek” dedi.

‘Gereğini Yapın’ Talimatı

Sendikadaki üyelerine İmamoğlu’na oy vermeleri ve toplamaları için adeta talimat veren Nihat Yurdakul, “Bunların gereğini yapın. Bugüne kadar ulaşamadığınız yerlere ulaşın. Sandığa götürün ve Ekrem İmamoğlu’na oy verdirin. Bunu yapacağınızı biliyorum” ifadelerini kullandı. Belediye İş Genel Başkanı Nihat Yurdakul’un, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanına açıkça oy istediği ve AK Parti hükümeti tarafından kendilerine zulüm yapıldığını ifade ettiği görüntüleri aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2019, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER