Başkanın Ortağına Vekalet Verilmesine Cevap Geldi ‘İstediğimizle Çalışırız’

Başkan Sarı’nın eski ortağına belediyenin vekalet verilmesi tartışmalarına yanıt geldi: İstediğimizle çalışırız!

Başkanın Ortağına Vekalet Verilmesine Cevap Geldi ‘İstediğimizle Çalışırız’
banner3

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın eski ortağına belediyenin bazı davaları ve belediye şirketi olan KARSAŞ’ın vekaletini vermesi gündeme bomba gibi düşerken konuyla ilgili açıklama yapıldı. Bilindiği üzere İshak Sarı’nın belediye başkanlığı dönemi öncesi ortağı olan ve belediyeye karşı haciz işlemi yürüten ENFA Hukuk Bürosu Sahibi Ömer Faruk Kaya’ya geçtiğimiz günlerde flaş bir kararla vekalet verilmişti. Olayın kısa sürede tüm Sakarya’da gündem olması sonrasında tepkiler ardı ardına geldi.

İSTEDİĞİMİZ AVUKATLA ÇALIŞIRIZ

MedyaRota’nın haberi sonrası ise Karasu’dan konuyla ilgili açıklama geldi. Belediye Başkanı İshak Sarı ortağına vekalet vermesiyle ilgili sessizliğini korurken belediye şirketi olan KARSAŞ’ın Müdürü Salim Erol, karasuhaberleri.com’a açıklama yaptı. Erol, açıklamasında “Bu konuda serbest ve özgürüz. Kısacası, yönetim kurulu olarak istediğimiz avukatla çalışır, istediğimizle çalışmayabiliriz” ifadelerini kullandı.

SARI KONUŞACAK MI?

Vekalet verilen avukatın geçmiş dönemde belediyeye karşı haciz işlemi başlatmış olması ve Belediye Başkanı İshak Sarı ile iş ortaklığının bulunmasının etikliği tartışıldığı bu ortamda KARSAŞ tarafından yapılan ‘İstediğimizle çalışırız’ açıklaması dikkat çekti. Sessizliğini korumaya devam eden Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın konuya ilişkin açıklama yapıp yapmayacağı ise merak ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2020, 19:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER