Başkan Yüce’den Müjde ''Esnafa Ekonomik Destek Paketi'' 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, düzenlediği basın toplantısı ile Koronavirüs salgınına yönelik esnafa müjde verdi.

GÜNDEM 13.05.2020, 14:46 Feyza Nur Demirbaş
Başkan Yüce’den Müjde ''Esnafa Ekonomik Destek Paketi'' 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, düzenlediği basın toplantısı ile Koronavirüs salgınına yönelik esnafa müjde verdi. Başkan Yüce, esnafa yardım amacıyla 10 maddelik ‘ ekonomik destek paketi ‘ hazırladıklarını dile getirdi. 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, düzenlediği basın toplantısı ile Koronavirüs salgınına yönelik esnafa müjde verdi. Başkan Yüce, vatandaşa yardım amacıyla 10 maddelik ‘ ekonomik destek paketi ‘ hazırladıklarını dile getirdi.

İŞTE DESTEK PAKETİNİN DETAYLARI

  • - Belediyemiz kiracısı olan ve faaliyette bulunmayan işletmelerin bu dönemde kiraları tahsil edilmeyecek.
  • - Salgın nedeniyle faaliyetleri duran iş yerlerinin son 3 aylık su tüketim bedelleri Temmuz ayına ertelenecek.
  • - Faaliyetleri duran işletmelerin ilan, reklam ve çevre temizlik vergilerinin, işletmelerin faaliyette bulunmadığı dönemlere ait kısmı alınmayacak.
  • - Toplu taşıma araçlarının 3 aylık döneme tekabül eden ruhsat, izin ve hat kirası borçları faizsiz olarak ertelenecek.
  •  -Toplu taşıma araçlarına “Gelir Desteği” kapsamında bin liralık mazot desteği sağlanacak.
  • - Yine “Gelir Desteği” kapsamında Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odasına kayıtlı esnafımıza başvurmaları halinde bin lira karşılığı su faturası desteği sağlanacak.
  • - Düzenli olarak gerçekleştirilen erzak kolisi yardımlarımız devam edecek. - Şehrimiz genelinde her haneye maske ve dezenfektan paketi dağıtımı devam ediyor. - Toplu taşıma araçlarımızda da maskesi bulunmayan vatandaşlarımıza maske dağıtımı devam ediyor.
Yorumlar (0)
banner3
banner1
13°
kapalı
Namaz Vakti 26 Ekim 2020
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P