Başkan Tever ‘Gazeteciler Barış Pınarı Harekatını Dünyaya Anlatmalı’

21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününe ilişkin açıklamalarda bulunan İl Başkanı Tever, “Sınır güvenliğimiz açısından başlatılan ve ülkemizin geleceği için çok önemli bir rol oynayan Barış Pınarı Harekatıyla ilgili ahlaksızca yapılan algı oyunlarıyla ülkemize karşı bir antipati oluşturulmak isteniyor. Sorumlu Türk gazeteciler, bunun bir savaş olmadığını, sınır güvenliğimiz açısından teröristlerin bölgeden temizlendiğini dünyaya aktarmalıdırlar” dedi.

Başkan Tever ‘Gazeteciler Barış Pınarı Harekatını Dünyaya Anlatmalı’
banner3

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü münasebetiyle açıklama yaptı. İlkeli, dürüst ve sorumlu yayıncılık anlayışıyla çalışan gazetecilerin gününü kutlayan Başkan Tever, “Vatandaşlarımızın haber alma özgürlüğünü sağlayan ve ülke yönetiminde etkili olan yasama, yürütme, yargı erklerinin sonrasında dördüncü erk olarak görülen gazetecilik en kutsal mesleklerden biridir. Toplumun doğru şekilde bilgilendirilmesi ile yöneticiler ve halk arasında köprü olmak gazeteciliğin temel ilkelerindendir. Bu sorumlulukla çalışan tüm basın mensubu arkadaşların 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Türkiye’de çalışan gazetecilere önemli bir milli görev düştüğünü belirten İl Başkanı Yunus Tever, “Tüm mesleklere ayrı ayrı önemli sorumluluklar düştüğü gibi ülkemizde ki gazetecilere de önemli görevler düşüyor. Yakın tarihte yaşadığımız 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi, sorumlu gazetecilerimiz sayesinde dünyaya duyuruldu. Tüm dünya devletleri bu hain kalkışmanın milletimizin şanlı direnişiyle nasıl engellendiğini Anadolu Ajansı başta olmak üzere Türkiye’de işini doğru yapan gazetecilerimizden öğrendi. Bugün de aynı bilinçle hareket etmeliyiz. Sınır güvenliğimiz açısından başlatılan ve ülkemizin geleceği için çok önemli bir rol oynayan Barış Pınarı Harekatıyla ilgili ahlaksızca yapılan algı oyunlarıyla ülkemize karşı bir antipati oluşturulmak isteniyor. Sorumlu Türk gazeteciler, bunun bir savaş olmadığını, sınır güvenliğimiz açısından teröristlerin bölgeden temizlendiğini dünyaya aktarmalıdırlar” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER