Başkan Soğuk 'Ortada Usulsüz Bir Satış Yok!'

Ferizli ilçesinde 1999 Marmara Depremi'nin ardından hayırsever kurumlar tarafından depremzedeler için yaptırılan, daha sonra İl Özel İdaresi'nden Ferizli Belediyesi'ne devrolan konutların satışına, dairelerde yaşayan vatandaşlar tepki gösterirken, tepkilere Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk’tan yanıt geldi.

Başkan Soğuk 'Ortada Usulsüz Bir Satış Yok!'
banner3

Başkan Soğuk ortada usüle uygun olmayan bir satışın sözkonusu olmadığını öne sürerek şöyle konuştu:
“SATILACAK YERLER BELEDİYEYE AİT”
“1999 depremi sonrasında hayırsever kurumlar tarafından depremzedeler için yaptırılan konutlar İl Özel İdaresinden Ferizli Belediyesine devroldu. Biz de bu konutların satışına karar verdik ve vatandaşlardan da Mart ayına kadar konutları boşaltmalarını istedik. Daha önce de depremde vatandaşlarımıza geçici olarak konutlar verilmişti, sonra aradan zaman geçince Valilik de o vatandaşlara “çıkın” demişti…
“2007’DEN BERİ İŞGALCİ DURUMUNDALAR”
2007 de mahkemeye gittiler, mahkeme hak sahibi değilsiniz dedi. Şu an bu insanlar 2007 den beri işgalci durumdalar.
Özetle bu konutlardan acilen çıkmaları gerekiyor. Kesinlikle hak sahibi değiller. Zaten %70’inin durumu gayet iyi.
“GEÇMİŞE DÖNÜK KİRA BİLE ALMAM LAZIM”
Aslında o insanlardan geçmişe dönük kira bile almamız lazım. Vatandaşları topladım, durumu anlattım ve Mart’a kadar çıkın dedim. Şimdi satılacak konutlar ihaleye çıkarıldı. Ortada iddia edildiği gibi usülsüz satış yok. Ferizli belediyesine ait yerleri ve onları satıyoruz.
“DEVLET DE KONUT VERDİ, AMA GERİ ALDI”
Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, vatandaşlardan gelen tepkilere yanıt verirken, konutları ellerinden alınan kişilerin gösterdiği isyan için “17 yıldır tek kuruş kira vermiyorlar. Depremzedelere Devlet de zamanında ev verdi, ama 6 yıl sonra geri aldı. Ortada anormal bir durum yok” şeklinde konuştu.
Başkan Soğuk, hakkında ortaya atılan iddialara yanıt niteliğinde hazırlattığı “Ahmet Soğuk Gerçekleri” adlı video kaydına ilişkin linki de yeniden paylaştı. 

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2015, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER