BAŞKAN İSPİROĞLU'NDAN ÖZEL AÇIKLAMA

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda Karasu Belediyesi'ne ait Karsaş A.Ş.'nin sermaye arttırımı isteğini reddetmesiyle ilgili olarak MedyaRota.com Genel Yayın Yönetmeni Ersin İbil’e açıklamada bulundu.

BAŞKAN İSPİROĞLU'NDAN ÖZEL AÇIKLAMA
banner3

11 MECLİS ÜYESİ REDDETTİ!

Karasu Belediyesi'nin Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısında Karsaş A.Ş.'nin yüzde 100 sermaye arttırımı için kararın komisyona gönderilmesi maddesi, 6 AK Partili ve 5 MHP'li Meclis Üyesi'nin, "Konuyla ilgili bilgimiz yok, bilgi istemiyoruz ve reddediyoruz" ifadeleriyle komisyona dahi gönderilmeden reddedildi. Karsaş A.Ş.'nin Asfalt Planti'nin alabilmesi için gerekli olan sermaye arttırımının reddedilmesi ise Karasu Belediyesi'nin özellikle asfalt bekleyen bölgeleri yaz aylarına kadar yetiştirememesi ve asfalt çalışmalarının gecikeceği anlamına gelirken kararı eleştiren Başkan İspiroğlu, “Yatırımlar için olumsuz bir karar” ifadelerini kullandı.

 “OLUMSUZ BİR KARAR”

Meclis Üyeleri tarafından alınan kararı eleştiren gösteren Karasu Belediye Başkanı ispiroğlu, “Tabi olumsuz bir karar oldu hizmetler için. Hizmetlerimiz seri olsun diye şirketimiz üzerinden yapılsın istemiştik, istediğimiz gibi firmayla anlaşalım ve istediğimizi yaptıralım istediğimiz için böyle bir talepte bulunduk. Farklı firmalarla anlaşma yapıldığında iş aksarsa uğraşıyoruz çünkü ama uygun görmediler bunu. Hizmetlerimizi aksatacak, geciktirecek bir durum bu durum. 45 günlük ihale süreci ve 10 günlük imza süreci gibi sürelerle 6 ay kadar uzayacak bu da hizmetin gecikmesine yol açacaktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2017, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER