Başkan Dişli'ye ziyaret

Kosova Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Rahim Morina ve İstanbul Konsolosluğu Katibi Gülşen Bölükbaşı, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli’yi ziyaret etti.

Başkan Dişli'ye ziyaret
banner3

  Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli’yi ziyaret eden Kosova Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Rahim Morina, Sakarya’ya iki açıdan ziyarette bulunduklarını ifade ederek “Birinci ziyaret sebebimiz İş geliştirme ve ekonomi, ikinci ziyaret amacımız eğitim. Sakarya’da işadamları ve Üniversite yetkilileri ile görüşerek işbirliği görüşmeleri yapacağız.  Sakarya’da kültürel değerlerimizin hala yaşatıldığını görüyoruz. Değerlerimize sahip çıkılması bizi mutlu ediyor”dedi.

ADEM YAŞARİ
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Dişli, Kosova’ya daha önce gittiğini ve Kosova’nın tarihini yakından tanıma fırsatı olduğunu ifade ederek, “ Kosova Kurtuluş Ordusu'nun kurucularından biri olan Adem Yaşari’nin bölgede Sırplara karşı verdiği mücadele sonrasında 1998 yılında evi bombalanarak ailece katledilmesi bizi çok üzmüştür.Sakarya’daki işadamlarının da kesinlikle Kosova’ya gidip orada yaşananları gezip görmelerini tavsiye ediyorum.Osmanlı döneminden kalan mimarilerin bulunduğu Kosova’yı gezerek tanımak gerekiyor.Birbirimizi çok iyi anlamalıyız.”dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2014, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER