banner28

BAKAN İSLAM, SAKARYA'DA KADIN GİRİŞİMCİLERLE BULUŞTU

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadın Statüsü Genel Müdürlüğü, İntel ve Türkiye Kadın Girişimcileri Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen

BAKAN İSLAM, SAKARYA'DA KADIN GİRİŞİMCİLERLE BULUŞTU
banner3

 

   Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadın Statüsü Genel Müdürlüğü, İntel ve Türkiye Kadın Girişimcileri Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘Genç Fikirler Güçlü Kadınlar Projesi’ Sakarya Fikir Kampı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın katılımlarıyla Elmas Otel’de düzenlenen ödül töreniyle sona erdi. 

   Programda konuşan Sakarya Valisi Mustafa Büyük, girişimciliğin önemine değinerek, gençlerin bu konuda desteklenmesi gerektiğini belirtti.

   2 günlük fikir kampı sonrasında dereceye giren projelerin ödüllendirildiği programda konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, “2000’lerin başından itibaren bir hükümet politikası kadınların istihdama kazandırılması. Bunun için elimizden geleni yapıyoruz. Bu konuda yasal düzenlemeler yaptık, yapıyoruz. Kadınların istihdamı Türkiye’de istediğimiz boyutlara gelecek. Biz bakanlar kurulu olarak, hükümet olarak bu konuda çalışıyoruz, gayretliyiz, örnekleri inceliyoruz, kendi eksikliklerimizi bulup tamamlamaya çalışıyoruz ve önümüzde bir çalışma programımız var ve bu plan doğrultusunda bugünden çok daha iyi bir yere gelebilmek üzere hazırlıklarımızı sürdürüyoruz” dedi.

   Kadın istihdamı istatistiklerini açıklayan Bakan İslam, “Şimdi biz artık 2002’den bu yana kadının güçlendirilmesini ve istihdama dahil edilmesini bir devlet politikası olarak kabullendiğimizi ve bu yönde çalıştığımızı iftiharla söyleyebiliyoruz. 2013 yıl sonu verilerine göre kadınların iş gücüne katılma oranlarına baktığımızda 2004 yılına göre 7.5 puanlık artış olduğunu görüyoruz. Rakamlardaki bu iyileşmeler kadın istihdamı konusunda ülke olarak doğru bir yolda olduğumuzu gösteriyor. Ama aynı zamanda önümüzde de uzun bir yolumuzun olduğunu gösteriyor” ifadelerini kullandı.

  Bakan İslam, programın ardından Sakarya’dan ayrıldı.

(adatavır)

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2014, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER