BAĞLANTILAR AÇIĞA ÇIKIYOR SİS PERDESİ ARALANIYOR

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında 'Paralel Yapı Deşifre' hesabının sahibi Murat D.'nin Balıkesir'de yakalanarak Sakarya'ya getirilmesinin ve tutuklanarak cezaevine gönderilmesinin ardından sis perdesi aralanmaya başladı. Murat D.'ye destek veren Sakaryalı Bürokratlar ve Siyasiler tek tek ortaya çıkmaya başladı.

BAĞLANTILAR AÇIĞA ÇIKIYOR SİS PERDESİ ARALANIYOR
banner3

ATAMALARA KARIŞMIŞ

Murat D.'nin yakalanmasının ardından gözaltına alınan A.A., S.A.S. ve A.Y.'nin verdiği ifadeler doğrultusunda derinleşen soruşturma sonrası FETÖ'den gözaltına alınan ve tutuklanan şahısların ailelerini dolandıran Cüneyt A.'nın yakalanması sır perdesini araladı. Edinilen bilgilere göre İstanbul, Sakarya ve Ankara'da ciddi bağlantıları olan Cüneyt A.'nın daha önce Sakarya'da görev yapan bir Kamu personeliyle çok yakın ilişkilerde bulunduğu ve kurum içerisinde atamalara karıştığı iddia edildi.

 

BAĞLANTI KİM?

Öte yandan Cüneyt A.'nın daha sonra Ankara'da bulunan bir siyasetçi tarafından Sakarya'da benzeri bir siyasi geçmişe sahip olan ve çeşitli programlarda sık sık boy gösteren C.S. isimli eski siyasetçi ile tanıştırıldığı, C.S.'nin Cüneyt A.'nın ismini kullanarak yaptırmak istediği bazı atamalar ve özellikle Sapanca'da yaptığı bazı işlerde yine Cüneyt A.'nın ismini kullanarak haksız kazanç elde ettiği ve O.D. isimli ortağı ile birlikte Cüneyt A.'nın bağlantılarını kullanarak birçok işe girdiği iddia edildi. Şimdi kamuoyu Ankara'daki ağabeyin kim olduğunu merak ediyor.

 

BOMBA GİBİ DÜŞTÜ

Ayrıca Cüneyt A. ve C.S. ile O.D.'yi Ankara'daki tanıştıran büyük ağabey ile Cüneyt A.'nın çok sık görüştüğü, Sakarya'da görev yapan önemli bir Kamu Müdürü hakkında başlatılması planlanan soruşturmanın engellenmesi için Cüneyt A.'nın Ankara'da bulunan bağlantısından ricada bulunduğu belirtildi. Öte yandan Cüneyt A.'nın bu davranışlarını üst mercilere bildiren çeşitli devlet memurlarının hakkında sürgün kabul edilebilecek atamalarla yer değiştirildiği ve haklarında haksız iddialarla soruşturmalar başlatıldığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2017, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER