Atabek'den Sümeyye Erdoğan Açıklaması

Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek, sosyal medya'da lince maruz bırakılkmak istenen Sümeyye Erdoğan konusu hakkında konuştu. Atabek ''Dünya görüşü ne olursa olsun kimse genç bir bayana iftira atacak kadar alçalmamalı'' dedi.

Atabek'den Sümeyye Erdoğan Açıklaması
banner3

Atabek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabı üzerinden hakaret edilmesinin, kamu vicdanını yaraladığını söyledi.

   Sosyal medya üzerindeki paylaşımların eleştiri sınırlarını aşarak hakarete vardığını belirten Atabek, bu hakareti yapanların öncelikle bir öz eleştiri yapmaya çağırdı.

   "Eşinize, kızınıza ya da size bu hakaretler yapılırsa siz nasıl tepki verirdiniz" diye soran Atabek, bizim medeniyetimizde kadının yerinin belli olduğunu söyledi.

   Atabek, bu hakaretleri yapanları bir dakika vicdanlarını dinlemeye çağırarak, şunları kaydetti:

   "İnsanlık onurundan nasibini alamamış kişiler tarafından Sayın Sümeyye Erdoğan'a yapılan ahlaksız saldırıyı esefle kınıyorum. Dünya görüşü ne olursa olsun kimse genç bir bayana iftira atacak kadar alçalmamalı. Birine çamur atmadan önce düşün ve sakın unutma, ilk önce senin ellerin kirlenecek."

   Atabek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Gerek Grup Başkanvekilimiz Levent Gök, gerekse Mahmut Tanal bu önergede asla Sümeyye Erdoğan'a dönük bir maksadın söz konusu olmadığını açıkça söylediler. Mesele bir danışman hatasıdır ve o danışmanın işine son verilmiştir" açıklamasına rağmen hakaret ifadelerinin hala internet sitesinde yer almasını da akıl tutulması olarak nitelendirdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2015, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER