Atabek, 'Bize Düşen Yoldaşlık'

Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya Gençlik Platformu’nu (SAGEP) ziyaret etti. Sivil Toplum Kuruluşlarının ortak akıl ile hareket etmesinin önemli olduğunu vurgulayan Atabek, “Bize bu yolda sizlere yoldaş olmak ve yol göstermek düşer” dedi.

Atabek, 'Bize Düşen Yoldaşlık'
banner3

Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek, Milli Türk Talebe Birliği Sakarya Şubesi’nde gerçekleşen ziyarette SAGEP’i oluşturan Sivil Toplum Kuruluşları Yöneticilerinden bilgi alarak değerlendirmeler yaptı. Sonrasında Sakarya Alperen Ocakları, Milli Türk Talebe Birliği Sakarya, Genç MÜSİAD Sakarya ve Genç TÜMSİAD Sakarya üyelerinden olan gençlerle sohbet etti.

Atabek’in SAGEP ziyaretinde açılış konuşmasını yapan MTTB Sakarya Başkanı ve SAGEP Sözcüsü Özcan Ayma, “Birbirinden önemli 4 tane Sivil Toplum Kuruluşunu bir araya getirmiş olmak çok büyük bir proje. Biz Sakarya’da bunu gerçekleştirdik. Bunun sonucunda da SAGEP adı altında güzel işler çıkarmak niyetindeyiz. Amacımız kültürlü, bilgili, okuyan bir nesil yetiştirmektir.” şeklinde konuştu.

Genç TÜMSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet Yılmaz ise, “Özcan kardeşimin her kelimesine katılıyorum. Biz 2 iş adamı derneği iki öğrenci derneği olmak üzere 4 Sivil Toplum Kuruluşu birleştik; farklı bir isim altında hayırlı işler yapmaya çalışıyoruz. Allah utandırmasın.” ifadelerini kullandı.

 

“Bu Mayanın Tutmaması Mümkün Değil!”

Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek, yaptığı konuşmada, “Sakarya’da böyle bir kuruluşun olması önemli bir başlangıçtır. Fakat burada önemli bir maya atılmış bu mayanın tutmaması mümkün değil. Sakarya’da değil bu mayanın Türkiye’de tutmaması mümkün değil. Yaptığınız işin önemli olduğunu bir kere hissetmeniz gerekmektedir.” dedi.

 

“Bize Düşen Sizlere Yoldaş Olmak”

Bakan Yardımcısı Atabek konuşmasının devamında, “Burada Alperen Ocakları Dernekleri, Genç TÜMSİAD, Genç Müsiad ve Milli Türk Talebe Birliği üyeleri var. Bu çok önemli kuruluşların gençlerinin bir arada olması çok önemli bir adım, bir başlangıç. Bizlere düşen sizlere bu yolda hem yoldaşlık etmek hem yol göstermek hem destek olmak.” ifadelerini kullandı.

 

“Okumalar Çok Önemli”

MTTB Sakarya ve Sakarya Alperen Ocakları ortak projesi ile SAGEP bünyesinde gerçekleştirilecek olan lise teşkilatlarına yönelik okuma grupları programına değinen Atabek, “Çok güzel okumalar yapıyorsunuz bunlar sizin fikir dünyanıza muazzam katkı sağlayacak. Fikir dünyanız zengin olduktan sonra sizden bu topluma hiçbir zaman zarar gelmez. Topluma zarar veren gençler ya da topluma ilerleyen yaşlarda zarar veren büyükler fikir dünyası ağırlıklı boş kişiler oluyor. Yani doğru insanları okumak ve onları hayatımıza geçiriyor olmak çok büyük bir kazanım gerçekten. Yarın bir gün abi, baba, devlet büyüğü olacaksınız.” dedi.

 

Çiğdem Erdoğan Atabek son olarak Sakarya Gençlik Platformu’nun kurulumundan memnuniyet duyduğunu belirterek, ayda bir kez SAGEP ile toplantı yapacağını bildirdi.

 

HABER : M.TALHA İBİL

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2015, 18:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER